Štirje samomorilski napadalci so bili stari med 18 in 30 let, vsi razen enega pa so bili rojeni Britanci iz pakistanskih priseljenskih družin. Bombe so razstrelili v razmaku vsega treh minut v času jutranje prometne konice, ko so bili vlaki in avtobusi polni ljudi. Vsi štirje so pri tem umrli. Z njimi vred je tako v napadih umrlo 56 ljudi.
29-letnica, ki se je lani poročila, je spregovorila o "čudovitem zdravljenju", ki ga je bila deležna, tako fizično kot mentalno, in po zaslugi katerega je popolnoma okrevala.
Na njenem obrazu tako danes ni več videti sledi nekdanjih brazgotin.
Ljudje, ki so v napadih izgubili svoje bližnje ali pa so bili sami žrtve napadov in so imeli srečo, da so preživeli, se dogodkov izpred pet let tako danes spominjajo na zasebnih zbiranjih ob omenjenem spomeniku v Hyde Parku ter na štirih prizoriščih eksplozij.
Cameron: Simbol trajnega poguma
Je pa Cameron o terorističnih napadih vendarle spregovoril pred britanskim parlamentom in ocenil, da 7. julij tudi po petih letih ostaja "simbol trajnega poguma britanskega naroda".
Ljudje se bodo še desetletja spominjali, kje točno so bili in kaj so delali, ko so slišali grozljivo novico, je dejal.
Napadov v Londonu se je na plenarnem zasedanju Evropskega parlamenta v Strasbourgu spomnil tudi predsednik te institucije Jerzy Buzek.
Napad na evropske vrednote
"Nikoli ne bomo pozabili, kaj se je zgodilo 7. julija 2005," je poudaril Buzek, ki je napad označil za eno najhujših terorističnih dejanj na evropskih tleh.
Kot je dejal, je šlo tudi za napad na evropske vrednote. "Noben terorist ali teroristično dejanje ne bodo uničili naših temeljnih vrednot, kot je spoštovanje temeljnih človekovih pravic," je zatrdil predsednik Evropskega parlamenta in dodal, da bo Evropa vedno združena v boju proti vsem vrstam terorizma.