Medvedjev pa je dejal še, da je Rusija pripravljena sodelovati pri bogatenju urana za Iran, če se bo ta odločil za to ponudbo. V pogovoru za Spiegel je dejal, da ne želi zaostrovati sankcij, "kajti sankcije praviloma vodijo v še bolj kompleksen in nevaren položaj."
Odločila bo Rusija
Rusija sicer kot stalna članica Varnostnega sveta Združenih narodov predstavlja ključno državo, ki bo odločila, ali bodo zaostrili sankcije.
Pogovarjajo se tudi o možnosti, da bi Iran poslal uran v tujino, kjer bi ga obogatili ter predelali tako, da bi bil primeren za raziskovalne namene. To naj bi storili v Franciji in Rusiji.
Iran predloga ne bo sprejel
Vodja iranskega parlamentarnega odbora za varnostno in zunanjo politiko Aledin Borudžeridi pa je nakazal, da Iran predloga ne bo sprejel: "Nočemo se ločiti od naših 1200 kilogramov obogatenega urana, da bi dobili gorivo z 20-odstotno obogatitvijo."
Pravi še, da možnosti za predajo obogatenega urana postopoma ali v eni pošiljki ni več. Zdaj si prizadevajo priskrbeti gorivo.
Rusi grozijo Iranu s sankcijami
Ruski predsednik Dmitrij Medvedjev grozi Iranu, da bo Rusija okrepila sankcije, če ne bo napredka v pogajanjih o spornem jedrskem programu.