Protesti manjši kot lani

Foto: Žurnal24 V Moskvi se je na različnih shodih zbralo več deset tisoč ljudi. (Foto: Reuters) Foto: Žurnal24 Prvi maj, praznik dela, V indijskem mestu Bangalore so delavke v najstarejši obr Foto: Žurnal24 Prvi maj, praznik dela, V indijskem mestu Bangalore so delavke v najstarejši obr Foto: Žurnal24 Prvi maj, praznik dela, Medtem ko pri nas praznujemo, pa morajo v Pakistanu tud Foto: Žurnal24 Prvi maj, praznik dela, Medtem ko pri nas praznujemo, pa morajo v Pakistanu tud Foto: Žurnal24 Prvi maj, praznik dela, Medtem ko pri nas praznujemo, pa morajo v Pakistanu tud Foto: Žurnal24 Prvi maj, praznik dela, Medtem ko pri nas praznujemo, pa morajo v Pakistanu tudi Foto: Žurnal24 Prvi maj, praznik dela, V Pakistanu morajo delavci delati tudi na praznik dela. Foto: Žurnal24 Prvi maj, praznik dela, V Pakistanu morajo delavci delati tudi na praznik dela. Foto: Žurnal24 Prvi maj, praznik dela, V Livadan na Kosovu so tamkajšnji Srbi s prižiganjem kre Foto: Žurnal24 Prvi maj, praznik dela, V Livadan na Kosovu so tamkajšnji Srbi s prižiganjem kre Foto: Žurnal24 Prvi maj, praznik dela, V Livadan na Kosovu so tamkajšnji Srbi s prižiganjem kre Foto: Žurnal24 Prvi maj, praznik dela, V Livadan na Kosovu so tamkajšnji Srbi s prižiganjem kre Foto: Žurnal24 Prvi maj, praznik dela, V Kambodži so mednarodni praznik dela obeležili s protes Foto: Žurnal24 Prvi maj, praznik dela, V Kambodži so morali policisti tako zaustaviti delavce, Foto: Žurnal24 Prvi maj, praznik dela, V Kambodži so morali policisti tako zaustaviti delavce, Foto: Žurnal24 Prvi maj, praznik dela, V Kambodži so mednarodni praznik dela obeležili s protes Foto: Žurnal24 Prvi maj, praznik dela, V Kambodži so morali policisti tako zaustaviti delavce, Foto: Žurnal24 Prvi maj, praznik dela, V Kambodži so morali policisti tako zaustaviti delavce, Foto: Žurnal24 Prvi maj, praznik dela, Na Filipinih so ob prazniku dela potekali delavski prote Foto: Žurnal24 Prvi maj, praznik dela, Na Filipinih so ob prazniku dela potekali delavski prote Foto: Žurnal24 Prvi maj, praznik dela, Na Filipinih so ob prazniku dela potekali delavski prote Foto: Žurnal24 Prvi maj, praznik dela, Na Filipinih so ob prazniku dela potekali delavski prote Foto: Žurnal24 Prvi maj, praznik dela, Rusi so z bučnim protestom obeležili mednarodni dan dela Foto: Žurnal24 Prvi maj, praznik dela, Rusi so z bučnim protestom obeležili mednarodni dan dela Foto: Žurnal24 Prvi maj, praznik dela, Rusi so z bučnim protestom obeležili mednarodni dan dela Foto: Žurnal24 Prvi maj, praznik dela, Rusi so z bučnim protestom obeležili mednarodni dan dela Foto: Žurnal24 praznik dela, prvi maj, Ob prvem maju so delavci protestirali v Maleziji. Foto: Žurnal24 praznik dela, prvi maj, Ob prvem maju so delavci protestirali v Maleziji.
Mednarodni praznik dela po svetu obeležujejo na različne načine. Najbolj pogosti so delavski protesti, ponekod pa se tudi na ta dan ne morejo izogniti garaškemu delu.
Oglej si celoten članek

Na ulicah evropskih mest so se danes zbrale delavske množice, zborovanja ob 1. maju pa naj bi bila  letos manjša kot v preteklosti. Zaradi napovedanih prvomajskih zborovanj neonacistose je danes v nemških mestih zbralo na tisoče ljudi, ki glasno nasprotujejo tovrstnim shodom. Največ naj bi jih bilo v Berlinu, kjer je policija pripravljena na približno 3000 desničarskih skrajnežev na eni ter na okoli 10 tisoč levih protestnikov na drugi strani. Na desettisoče ljudi se je na poziv petih sindikatov zbralo tudi v mestih po vsej Franciji.

Tudi na sosednjem Hrvaškem poteka vrsta protestov, ki so jih pripravili tamkajšnji sindikati. Protesti med drugim potekajo v Zagrebu, Splitu, na Reki, v Osijeku in Pulju. Zbrane množice so po še posebej opozorile na naraščajočo brezposelnost v državi ter vladi sporočile, naj poskrbi, da bo ljudem bolje, sicer naj odstopi.

Poziv sindikatov po vsej Aziji
V Moskvi se je na različnih shodih zbralo več deset tisoč, po vsej Rusiji pa kar 1,7 milijona ljudi. Večinoma gre za delavce, ki so jih na ulice poklicali Kremlju lojalni sindikati, mednje pa se je po vsej državi pomešalo tudi več deset tisoč v rdeče oblečenih privržencev komunistov, ki so med drugim pozivali k vrnitvi leta 1991 razpuščene Sovjetske zveze. "Socializem je svoboda in mir," so vzklikali in mahali s slikami Stalina in Lenina.

Turška vlada je letos pristala na zahteve sindikatov in dovolila zborovanje na trgu Taksim. Na ulicah Carigrada je danes v pripravljenosti na tisoče policistov, ki so med drugim temeljito preiskali vse, ki so se želeli udeležiti zborovanja na Taksimu. Zborovanje je sicer pripravilo šest turških sindikatov, pričakujejo pa okoli 300 tisoč ljudi.

Sicer so se na tradicionalnih delavskih demonstracijah danes zbrali ljudje v večini večjih azijskih mest, ki so zahtevali nova delovna mesta in dvig minimalnih plač.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.