Podpredsednik zunanjepolitičnega odbora dume Konstantin Kosačov je ocenil, da bi sporazum v najboljšem primeru lahko dokončno ratificirali januarja. Duma mora namreč opraviti še dve branji.
Senat je k sporazumu sprejel enostransko izjavo, ki vsebuje vrsto dopolnil. Eno od dopolnil v resoluciji naj bi zahtevalo potrditev zavezanosti ameriškega predsednika k posodobitvi ameriških jedrskih sil, drugo pa zahteva pogajanja z Rusijo za zmanjšanje neenakosti, kar zadeva taktično jedrsko orožje.
Nezavezujoča resolucija naj bi vztrajala tudi pri načrtovanem ameriškem jedrskem ščitu v Evropi, ki mu Rusija odločno nasprotuje. Ruski zunanji minister Sergej Lavrov je v govoru pred poslanci poudaril, da resolucija ne spreminja sporazuma Start.
Nekateri dvomijo
Nekateri v Rusiji menijo, da resolucija ni v skladu z duhom sporazuma, ki sta ga aprila v Pragi podpisala predsednika ZDA in Rusije, Barack Obama in Dmitrij Medvedjev. Medvedjev je dejal, da je sporazum mejnik za zagotavljanje stabilnosti v svetu in Evropi v prihodnjih desetletjih.
Novi Start velja za pomemben dosežek v zunanji politiki za Obamo, pomemben pa je tudi za zagon odnosov med ZDA in Rusijo.