Odločitev. “Čeprav je državni zbor potrdil zakon o slovenskem državnem holdingu, ima vlada še vedno sedem dni, da z nami doseže dogovor. Drugače gremo v referendum,” pravi Branko Sevčnikar iz Sindikata delavcev dejavnosti energetike Slovenije.
“Še se bomo pogajali, a bi se lažje, če zakon, ki uvaja slabo banko, ne bi bil vnovič potrjen. Pod pritiskom sedmih dni je težko doseči dogovor,” dodaja Sonja Kos iz Sindikata kemične, nekovinske in gumarske industrije Slovenije.
Neizbežen referendum
Poslanci so zakona potrdili že drugič, saj je pred tem državni svet nanju izglasoval veta. Koalicija meni, da bodo s holdingom učinkoviteje upravljali državno premoženje, opozicija pa pravi, da gre zgolj za orodje za nepregledno razprodajanje državnega premoženja. “Ministrstvo smo opozorili, da se referendumu lahko izognejo, če dajo več časa za razpravo. Škoda, da nas niso upoštevali,” pravi Kosova. Holdingu sindikati nasprotujejo, ker se bojijo za usodo energetskega sektorja, banki pa zaradi negotove usode delovnih mest v kemični industriji. Oba sindikata sta vložila pobudo za referendum s potrebnimi podpisi, zato bo postopek zdaj stekel dalje.
Spet nekdo,ki govori v mojem imenu.
Slovenci nočemo referendumov!!! <br />Zato se ga tudi udeležuje samo 15% ljudi.<br />Zadnji čas je, da vržejo s parlamenta vse …
Pozdravljena razdeljena Slovenija. Kaj je še potrebno za združitev???