Američani so vložili tožbo v skladu z določili zakona, ki prepoveduje podkupovanje tujih državnih uradnikov. V času podkupovanja v letih 2005 in 2006 so delnice obeh podjetij uvrščene na Newyorško borzo. Deutsche Telekom je tudi večinski lastnik ameriškega podjetja T-Mobile.
Deutsche Telekom le posredno
Umazanije je sicer počelo le madžarsko podjetje, Deutsche Telekom pa je tožba doletela zaradi lastništva Magyar Telekom. Podjetji morata plačati skupaj 95 milijonov dolarjev, od tega 64 milijonov dolarjev kazenske odškodnine in 31 milijonov dolarjev civilne. Večino tega mora poravnati Magyar Telekom.
Naslednji dve leti podjetji prav tako ne bosta smeli storiti nobenega prekrška, sicer ju bodo preganjali naprej. S tem sta se podjetji, ki sta pozneje začeli sodelovati s preiskavo, brez priznanja krivde izognili pregonu.
Posebna tožba za direktorje
Poravnava pa ni končala tožbe proti trem nekdanjim direktorjem Magyar Telekoma, ki se otepajo posebne tožbe. To so nekdanji glavni izvršni direktor Elek Straub, direktor za strateško organizacijo Andras Balogh ter direktor za poslovni razvoj in nabave Tamas Morvai.
Trojica naj bi bila odgovorna, da je Magyar Telekom v letih 2005 in 2006 državnim uradnikom v Makedoniji ter Črni gori preko posrednikov izplačalo skupaj 12,2 milijona evrov, da jim pomagajo premagati konkurenco pri pridobivanju posla za prevzem črnogorskega državnega telekomunikacijskega podjetja Telekom Crne Gore AD ter da blokirajo konkurenco na makedonskem trgu mobilne telefonije.
Posrednik Grčija
Podkupovanje v Makedoniji je potekalo preko posrednika iz Grčije, v primeru Črne gore pa neposredno. Magyar Telekom je porabo denarja upravičeval z lažnimi pogodbami za svetovalne in marketinške dejavnosti.
Ameriške oblasti so lani iz podobnih primerov korupcije v tujini od podjetij izterjale za 1,8 milijarde dolarjev kazni. Leta 2009 so podjetja zaradi korupcije v tujini plačala 641 milijonov dolarjev.