Pakistanski predsednik Asif Ali Zardari je imel že pred šestimi leti blažji srčni napad, odtlej pa jemlje zdravila. Po navedbah pakistanskega političnega vrha naj bi bil tudi tokratni sprejem predsednika v dubajsko bolnišnico povezan predvsem z njegovim siceršnjim zdravstvenim stanjem oziroma s težavami s srcem. V bolnišnici naj bi ostal na opazovanju, v Islamabad pa naj bi se vrnil v prihodnjih dneh.
Nič kaj stabilne politične razmere
Govorice o Zardarijevem morebitnem odstopu ne ponehajo in spremljajo tudi sedanje predsednikove zdravstvene težave. V državi, v kateri trenutno precej vznemirjenja povzroča odstop njihovega veleposlanika v Washingtonu, se civilna vlada, ki je na oblasti, spopada s precejšnjimi zahtevami po spremembah. Predstavnik vladajoče stranke predsednika Zardarija je ob tem poudaril, da želijo njegovi nasprotniki z govoricami o odstopu in s pretiravanjem v zvezi s predsednikovim zdravjem destabilizirati državo. Svojo vlogo bi lahko imela tudi vojska, ki je sicer Pakistanu s svojim vladanjem oblikovala večji del njegove 64-letne zgodovine.
Osama bin Laden in ameriški milijoni
V zadnjem obdobju je Pakistan v vse slabših odnosih z ZDA. Najprej je prijateljsko vzdušje skalil uboj ameriškega agenta, ki je v Lahoreju ubil dva Pakistanca. Sledila je še bolj odmevna akcija, v kateri so Američani na pakistanskem ozemlju likvidirali dolgo iskanega Osamo bin Ladna. Dokončno pa so upanje na boljše odnose med Pakistanom in Združenimi državami pokopale obtožbe, da je vrh v Islamabadu vpleten v napade na ameriške cilje v Afganistanu. Američani so sicer Pakistanu predvsem za namen spopadanja s skrajneži v zadnjih desetih letih namenili okrog 20 milijard dolarjev.
Nejasnosti okrog predsednikovega zdravja in ugibanja o morebitih drugih imenih na vodilnih položajih Pakistana vnašajo dodaten nemir v ameriško mednarodno politiko v južni Aziji.