Našid je oblast predal podpredsedniku Mohamedu Vahidu Hasanu, ki je že prisegel.
Vahid je v preteklosti delal za Združene narode (ZN) in je bil vodja sklada svetovne organizacije za otroke v Afganistanu.
Opozicija na Maldivih že več tednov zahteva odhod vlade, ki jo obtožujejo spodkopavanja demokracije, zdaj pa so se jim pridružili tudi policisti in danes so skupaj zavzeli poslopje državne televizije.
Vojska zanikala državni udar
Vojska je medtem zanikala, da bi bil v državi izveden udar. Kot je povedal njen tiskovni predstavnik, ni bilo nikakršnega udara, so pa predsedniku svetovali, naj odstopi.
Predstavnik ene od opozicijskih strank Hasan Sajed je povedal, da so vojsko pozvali, naj Našida aretira, saj mora odgovarjati za korupcijo, nepotizem in kršenje ustave.
Protesti po aretaciji sodnika
Protesti na Maldivih so izbruhnili, ko je vojska januarja aretirala sodnika, obtoženega korupcije in politične pristranskosti. Sodnika so aretirali, ker je na prostost izpustil znanega kritika vlade, v zaporu pa je ostal kljub pozivom vrhovnega sodišča in državnega tožilca, naj ga izpustijo.
V maldivijski prestolnici Male danes pričakujejo delegacijo ZN pod vodstvom pomočnika generalnega sekretarja ZN Oscarja Fernandez-Taranca, ki naj bi posredovala v pogajanjih za izhod iz politične krize.
Maldivi, arhipelag v Indijskem oceanu, so predvsem znani po svojih rajskih plažah. V državi živi kakih 300 tisoč prebivalcev, nekdanji politični zapornik Našid pa je bil za predsednika izvoljen leta 2008 po koncu 30-letnega avtokratskega režima.