Odkrili doslej nepoznano Tizianovo sliko

Foto: EPA
Foto: EPA
Umetnostni zgodovinar Artur Rosenauer, profesor na dunajski univerzi, je potrdil avtorstvo doslej nepoznane Tizianove slike.
Oglej si celoten članek

Gre za upodobitev Vstalega Kristusa, ki je bila nekdaj v last družine Bülow, in ki je po njegovem prepričanju delo tega pomembnega beneškega umetnika iz 16. stoletja, piše britanski Guardian.

 

Rosenauer, ki je o svojem odkritju objavil članek v oktobrski izdaji Burlington Magazine, je zapisal: "To je zelo redko, da se kar naenkrat pojavi doslej nepoznani Tizian."

 

Kot je pojasnil, je bilo delo v 19. stoletju v lasti družine Bülow, do svoje smrti v Rimu leta 1929 pa ga je imel v lasti Bernhard Heinrich von Bülow. Naslednji lastniki slike so pred drugo svetovno vojno emigrirali v Južno Ameriko, nato pa je slika iz Urugvaja prišla v zasebno evropsko zbirko.

 

Na sliki je upodobljen Kristus, stoječ na pokrovu svoje grobnice. V levi roki drži zastavo, desnico ima dvignjeno v blagoslov.

 

Slika je po Rosenauerjevih besedah izjemno dobro ohranjena, kot posebnost pa je izpostavil dramo, ki se dogaja na nebu v ozadju. "V tem izjemnem detajlu je umetnik medij slikarstva pripeljal do enega od vrhuncev. Izgleda, kot da svetloba uteleša nadnaravno energijo, ki vzvalovi Kristusovo srajco in zaprhuta z zastavo," je dejal.

 

Rosenauer je sliko datiral okoli leta 1511. Prepričan je, da je nastala po naročilu za kakšno od bratovščin Svetega zakramenta.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.