Mohamed Ghannouchi, dosedanji premier, bo tudi odslej na čelu tunizijske vlade, ki si bo prizadevala za umiritev razmer po padcu predsednika Zine al Abidina Ben Alija prejšnji petek. Ključne stolčke v vladi bodo še naprej zasedali isti ministri za notranje zadeve, obrambo, zunanje zadeve in finance. Je pa v vlado Ghannouchi privabil dve opozicijski imeni. Vlada naj bi v skladu z ustavo razpisala predsedniške volitve v 60 dneh, obljubila pa je tudi izpustitev vseh političnih zapornikov in boj proti korupciji.
Vseeno pa opozicija ne namerava zapustiti ulic, saj se ne more sprijazniti, da bo oblast še naprej v rokah Ghannouchija in njegove osovražene stranke. Tako so v prestolnici Tunis tudi danes potekali protesti, ki jih je policija poskušala zatreti s solzivcem, vodnimi topovi in streli v zrak.
Popihali so jo z zlatom
Eden vodilnih ekonomistov v državi Moncef Chekhrouhou je povedal, da je Ben Alijeva družina v tujino pobegnila z 1,5 tone zlata, ki so ga ukradli iz državne zakladnice. Nakradeno zlato je vredno okoli 50 milijonov evrov.
Ban poziva k umiritvi
Generalni sekretar ZN Ban Ki Moon je danes pozval, naj v Tuniziji ponovno zavlada pravo. Obenem je izrazil skrb zaradi nasilja v tej severnoafriški državi.
Samovžigi se vrstijo
V podporo tunizijskim protestom, ki so se začeli s samovžigom nekega prodajalca sadja in zelenjave, kateremu je policija zasegla blago, o podobnih dejanjih poročajo tudi drugod iz Afrike. Tako se je iz protesta nad slabimi življenjskimi razmerami neki moški danes zažgal pred parlamentom v egiptovskem Kairu, v Alžiriji pa so se v zadnjih petih dneh zažgali že štirje ljudje.
Tudi iz mavretanske prestolnice Nouakchott poročajo o samovžigu 40-letnega direktorja neke družbe, ki se je polil z bencinom in zažgal v avtomobilu pred predsedniško palačo. S hudimi opeklinami so ga odpeljali v bolnišnico.