Slovesnosti potekajo v večini mest. Potekali pa naj bitudi prostesti proti jedserskim elektrarnam v Tokiu in ostalih mestih.
V potresu, ki je z magnitudo 9, 11. marca stresel severovzhodni del Japonske, sledil pa mu je še uničujoči cunami, je umrlo 15.781 ljudi, 4086 oseb še vedno pogrešajo. Zaradi potresa in cunamija je brez strehe nad glavo ostalo okoli 82.000 ljudi, od tega jih je 6800 še vedno nastanjenih v šolah in lokalnih centrih, ostali pa so se preselili v začasna bivališča.
Večino ruševin je že odstranjenih ali pospravljenih na kupe. V pristanišču Kesenuma so umaknili večino ladij, ki jih je cunami odnesel globoko na kopno.
Kljub temu, sta žalost in strah še vedno prisotna, vedno bolj pa je zaznati tudi nezadovoljstvo z vlado, ki se po mnenju številnih Japoncev loteva obnove prepočasi in brez prave usmeritve. Poleg tega pa je ogromna tudi škoda. Znašala naj bi 217,7 milijarde ameriških dolarjev škode.
Minuta molka za žrtve
Na Japonskem so se z minuto molka spomnili tragedije izpred šestih mesecev. V potresu in cunamiju je umrlo ali pa je še vedno pogrešanih 20.000 ljudi. Poškodovana je bila tudi jedrska elektrarna Fukušima.