Osmega julija so tako malezijski cariniki zasegli 450 oklov, ki so jih z ladjo pripeljali v pristanišče Pasir Gudang na jugu države. Ladja je v Malezijo prispela iz neznanega afriškega pristanišča, namenjena pa je bila v Singapur, poroča France24.
Mesec dni kasneje so v pristanišču Butterworth na severu države zasegli tovor ladje, ki je priplula iz Združenih arabskih emiratov. Na njej je bilo 664 kosov slonovine.
Potem ko so prejšnji mesec hongkongške oblasti zasegle skoraj dve toni slonjih oklov na ladji, ki je prispela iz Malezije, organizacija za varstvo divjih živali, ki bdi nad nezakonitim lovom na živali, Malezijo opisuje kot glavno tranzitno državo za tihotapljenje slonovine. Pošiljka, ki je bila zasežena v Hong Kongu naj bi bila po ocenah oblasti na trgu vredna 1,2 milijona evrov.
Iz omenjene organizacije še sporočajo, da se tihotapljenje slonovine močno povečuje od leta 2004, predvsem zaradi povečanega povpraševanja na Kitajskem, kjer slonovino pogosto uporabljajo tudi v tradicionalni medicini.
Malezija: zasegli tisoč kosov slonovine
Malezijske oblasti so zasegle več kot tisoč kosov slonovine v dveh ločenih pošiljkah, ki sta v zadnjih dveh mesecih prispele iz Afrike.