Kuba: prva poroka geja in transseksualke

Foto: EPA Na Kubi prva poroka geja in transseksualke. Foto: EPA Na Kubi prva poroka geja in transseksualke. Foto: EPA Na Kubi prva poroka geja in transseksualke. Foto: EPA Na Kubi prva poroka geja in transseksualke. Foto: Reuters Na Kubi prva poroka geja in transseksualke. Foto: Reuters Na Kubi prva poroka geja in transseksualke. Foto: Reuters Na Kubi prva poroka geja in transseksualke. Foto: Reuters Na Kubi prva poroka geja in transseksualke. Foto: Reuters Na Kubi prva poroka geja in transseksualke. Foto: Reuters Na Kubi prva poroka geja in transseksualke. Foto: Reuters Na Kubi prva poroka geja in transseksualke. Foto: Reuters Na Kubi prva poroka geja in transseksualke. Foto: Reuters Na Kubi prva poroka geja in transseksualke. Foto: Reuters Na Kubi prva poroka geja in transseksualke. Foto: Reuters Na Kubi prva poroka geja in transseksualke.
V Havani sta se v soboto poročila homoseksualec in transseksualka, ki ji je spremembo spola plačala država. Kuba po besedah mladoporenčev dokazuje, da se je odnos do homosekusalcev bistveno spremenil.
Oglej si celoten članek

Sedemintridesetletna nevesta Wendy Iriepa se je na poroko pripeljala v starinskem fordu s premično streho, v beli poročni obleki, z rožami v laseh in mavrično zastavo v rokah. Na kratki civilni poroki so bili prijatelji in sorodniki, pa tudi novinarji.

Enaintridesetletni ženin Ignacio Estrada je zatrdil, da je to do zdaj prva poroka med transseksualko in homoseksualcem na Kubi, in jo označil kot pomemben korak naprej za gejevsko skupnost. Istospolne poroke na Kubi sicer niso dovoljene in sobotna poroka tega ne bo spremenila, saj je Iriepa v očeh zakona ženska.

Wendy Iriepa, rojena kot Alexis, si je dala spol operativno spremeniti leta 2007, operacija pa je bila del pilotnega programa, s katerim so postali postopki spremembe spola del splošnega zdravstvenega sistema na Kubi.

V prvih letih po kubanski revoluciji leta 1959 je homoseksualnost – podobno kot številne druge "alternativne" oblike izražanja – veljala za izjemno sumljivo. Številni homo- in transseksualci so izgubili službe ter celo pristali v zaporih in delovnih taboriščih, zaradi česar so številni zbežali v tujino. Današnje oblasti so veliko strpnejše.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.