Italijani so se z novim zneskom zavihteli na prvo mesto po višini kazni za tovrstni prometni prekršek. Sledijo Slovenija, Nizozemska in Portugalska, kjer kazen znaša približno 100 evrov.
V Nemčiji voznike oglobijo za 40 evrov, hkrati pa dobijo tudi kazenske točke. Najbolje se godi voznikom na Švedskem, saj tam uporaba mobilnega telefona med vožnjo ne velja za prekršek.
V Sloveniji (le) 120 evrov
Pri nas vas bo policist za tovrstni prekršek oglobil za slabih 120 evrov, precej malo glede na to, da je telefoniranje za volanom pogost vzrok za prometno nesrečo.
Prejšnji četrtek smo poročali o nesreči, ko je voznica z dvema majhnima otrokoma v avtomobilu v Trnovskem pristanu zapeljala naravnost v Ljubljanico. Zahvaljujoč prisebnosti mimoidočih se je vse končalo brez hujših posledic. Na PU Ljubljana so potrdili, da je bil najverjetnejši vzrok za incident prav telefoniranje za volanom.
Prometni psiholog Marko Polič je šel še korak dlje, saj bi zakonsko prepovedal tudi prostoročno telefoniranje v avtomobilu. "Vsako početje med vožnjo je moteče, človekove spoznavne zmožnosti so omejene, zato bi moral zakonodajalec takšno početje povsem prepovedati, torej vključno s prostoročnim telefoniranjem, ki je po trenutni zakonodaji dovoljeno," zatrjuje Polič. Več si preberite TUKAJ.