Cuomo je proti največjemu svetovnemu proizvajalcu čipov vložil protimonopolno tožbo. V njej mu očita, da je svoj močan položaj na trgu namesto s pošteno tekmo vzdrževal s podkupovanjem in prisilo.
To je ne le omejilo konkurenco ampak je škodovalo tudi potrošnikom, ker so bili oropani boljših proizvodov in nižjih cen. Intel se je poslužil nezakonitih metod za ohranitev monopola na trgu za mikroprocesorje x86, ki jih šteje za možgane danes po vsem svetu razširjenih osebnih računalnikov.
S podkupnino do tržnega deleža
Od velikih proizvajalcev računalnikov naj bi zahteval sklenitev ekskluzivnih ali skoraj ekskluzivnih dogovorov v zameno za visoka plačila ter jim grozil s povračilnimi ukrepi, ki na to ne bi pristale.
Samo proizvajalcu računalnikov Dell naj bi ponudil 1,36 milijarde evrov, da v svojih proizvodih ne uporablja čipov konkurenčnega AMD.
Intela bi tako lahko doletela ukinitev omenjenih ukrepov, odškodnina za škodo, ki so jo imeli newyorški državni organi in potrošniki, ter kazen. Intel je že zavrnil obtožbe in najavil pritožbe.
Intelu primazali še eno tožbo
Po rekordni kazni v EU, tožbi AMD in preiskavi ameriške trgovinske komisije, se je nad Intel spravil še newyorški tožilec Andrew Cuomo.