Rezultati, ki jih je na podlagi študije 3,4 milijona PIN kod uporabnikov po vsem svetu objavilo podjetje DataGenetics, bi morali biti razlog za alarm. Največkrat uporabljena kombinacija je 1234, sledijo 1111, 0000, 1212 ... Številni ljudje pa za kodo uporabljajo letnico svojega rojstva, kar tudi zelo olajša delo tatovom identitete.
DataGenetics je do rezultatov prišlo tako, da je analizirala že javno dostopne podatke o tabelah z gesli in raznimi podatki o ukradenih kombinacijah. Vseh mogočih štirimestnih kombinacij, ki jih lahko izberemo s številkami od 0 do 9, je okoli 10.000 in prav vsa so bila uporabljena v navedenih 3,4 milijonih kombinacijah. Daleč največkrat pa se pojavljajo preveč očitne kombinacije. Kar 11 odstotkov vseh PIN kod je tako 1234, to pa je denimo več kot 4.200 PIN kombinacij skupaj s spodnjega dela lestvice.
Šest odstotkov ljudi uporablja kodo 1111, medtem ko dva odstotka vseh zaupa štirim ničlam. Če bi nepridipravi skušali vtipkati 20 najbolj pogostih kombinacij, bi bili uspešni kar v 27 odstotkih primerov. Če bi bile vse kombinacije enakomerno razporejene, bi imeli v 20 poskusih nepridipravi le 0,2 odstotka možnosti na uspeh. Najmanjkrat uporabljena kombinacija je 8068, ki je bila uporabljena le 25-krat.
Ne, ampak lahko si jo zamenjas (na bankomatu). A ves, da imas enako pin kodo za telefon(-e), ter vse bancne …
Nevem kako je z vami, ampak meni je banka dala pin kodo..A mi žiivmo v kakšnem vzporednem vesolju?
"Vseh mogočih štirimestnih kombinacij, ki jih lahko izberemo s številkami od 0 do 9, je okoli 10.000..."<br />Ne, bedaki žurnalistični...NATANČNO …