Tudi če kreditodajalci Grčiji ne odobrijo reprograma dolgov in ji zmanjka denarja, lahko Grčija izda bone, ki bi jih uporabljali za izplačilo plač in socialnih transferov, Damijan na svojem blogu povzema idejo Johna Cochrana. Če bi te bone banke in trgovine sprejemale kot zakonito plačilno sredstvo, bi "Grčija de facto uvedla paralelno valuto. Drugače rečeno, ne bi ji bilo treba izstopiti iz evra, čeprav bi de facto bankrotirala v odnosu do držav upnic,“ razlaga Damijan.
Spomnimo, tudi Slovenija je po osamostojitvi oktobra 1991 izdala bone, ki so zamenjali jugoslovanske dinarje. Iz obtoka smo jih umaknili šele sredi leta 1993, razen bona vrednosti 5.000, ki je bil v obtoku do februarja 1994.
To ni rešitev problema, ki ga imajo
To je sicer le "ukrep v skrajni sili. To Grkov ne more rešiti pred ključnim problemom, ki ga imajo sami s seboj, in sicer da imajo kronično nekonkurenčno gospodarstvo, da kronično trošijo več, kot ustvarijo in da se kronično izogibajo plačevanju davkov. Lahko pa jim kupi nekaj časa,“ meni Damijan.
Celoten blog lahko najdete na tej povezavi.
Izberemo si en otok in ga pripeljemo v mal našo, mal hrvako morje
Ep o Aleksisu in Janisu<br />Problem, ki ga predstavljata Aleksis Cipras in Janis Varufakis ter celotna stranka Siriza, je močna …
jz sm že takoj trdu k je Grčija zašla v finančne probleme da naj bankrotira pa je mir. Pač 2 …