Voditelji ZDA, Nemčije, Francije, Italije, Velike Britanije, Japonske, Kanade in Rusije, ki so danes osrednjo pozornost namenili dolžniški krizi v območju evra, so tudi zapisali, da ukrepi za izhod iz krize "niso enaki za vsakega od nas".
Slednje kaže, da voditelji niso uspeli odpraviti razlik v pogledih. Medtem ko nemška kanclerka Angela Merkel še naprej poudarja predvsem nujnost javnofinančne discipline, nekateri drugi, v prvi vrsti novi francoski predsednik Francois Hollande in njegov ameriški kolega Barack Obama, opozarjajo na nujnost spodbud za rast.
Voditelji industrijsko najbolj razvitih držav so sicer ocenili, da svetovno gospodarstvo kaže znake okrevanja, vendar še vedno obstaja "znaten veter v prsi".
Med temami današnjih pogovorov v ameriški zvezni državi Maryland bo tudi Afganistan, govorili pa naj bi še o novem zasebno-javnem partnerstvu za boj proti lakoti v Afriki ter ameriškem predlogu za sprostitev globalnih zalog nafte, kar naj bi pripomoglo k znižanju cen črnega zlata.
ve mafija tudi če odpišejo vse dolgove bojo dolgoročno zopet profitirali....neto kredite pa bomo že mi morali izplačati!!
Zakaj Grčiji ne pustite bankrottirati? Ker bi potem začeli na novo in samostojno brez enormnih dolgov.<br /><br />Ne, namesto tega …