Predvidena pokojnina Christiana Wulffa je približno petkrat večja od povprečne letne nemške plače in šestnajstkrat večja od povprečne pokojnine. Nekdanji predsedniki, ki odstopijo zaradi političnih razlogov, so upravičeni do pokojnine. Vendar strokovnjak za ustavno pravo Hans Herbert von Arnim trdi, da je Wulff odstopil zaradi osebnih razlogov in zato pokojnine ne bi smel prejemati.
Preden je Wulff postal predsednik, je vneto podpiral zmanjšanje velikodušnih dosmrtnih pokojnin za nekdanje predsednike države. Vendar se po odstopu o višini pokojnine še ni izrekel.
Odstopil zaradi domnevne korupcije
Dvainpetdesetletni Wulff je s položaja nemškega predsednika odstopil 17. februarja, dan po tem, ko je tožilstvo v Hannovru bundestag zaprosilo za odvzem imunitete Wulffu zaradi suma vpletenosti v korupcijo med letoma 2003 in 2010, ko je bil ministrski predsednik zvezne dežele Spodnja Saška. Še pred tem je časnik Bild razkril, da je Wulff zavajal parlament glede ugodnega zasebnega kredita v višini 500 tisoč evrov, ki ga je za nakup hiše dobil pri poslovnem prijatelju.
ja tko je to da se za korupcijo ljudi ki so jo povzročili še nagradi z nenormalno visokimi zneski ...<br …