Hrvaški mediji pišejo, da se je incident zgodil v četrtek. Reševalci naj bi do deklice, Glas Istre navaja, da je mlajša od pet let, do nje prišli, ko je bila že nezavestna. Njeno stanje je še vedno slabo. Zdravi se v bolnišnici na Reki.
Iz Istrske policije so sporočili, da so obvestilo o dogodku dobili šele v petek. Deklico so najprej pripeljali v bolnišnico v Pulj, nato pa na Reko. »Policisti še ugotavljajo okoliščine dogodka, da bi ga lahko opredelili tudi kot kaznivo dejanje oškodovanja otrokovih pravic, so sporočili s policije. Starši naj bi bili po pisanju hrvaških medijev sicer ob deklici v bolnišnici.
Hrvaški Index še piše, da naj bi bila, po sicer neuradnih podatkih, deklica dalj časa zaprta v avtomobilu na žgočem soncu, zaradi česar naj bi bila močno dehidrirana.
Smrtonosno je lahko tudi, če je avtomobil v senci
Avtomobil, parkiran v vročini, lahko za majhnega otroka že v eni uri postane življenjsko ogrožajoča kletka. Že v tako kratkem času lahko pri dvoletnikih telesna temperatura zraste na 40 stopinj Celzija, kar dolgoročno vodi do vročinskega udara, so sporočili ameriški raziskovalci, ki so v sončni Arizoni opravili teste.
Med testi so bile zunanje temperature med 36 in 41 stopinj Celzija. Še posebej hitro so se ogreli manjši avtomobili, v povprečju pa je bila po 60 minutah pri teh zunanjih temperaturah v vseh vozilih, parkiranih pod soncem, temperatura 47 stopinj Celzija. Pri tistih, parkiranih v senci, je bila temperatura nižja, 40 stopinj Celzija. Raziskovalci z univerz v Kaliforniji in Arizoni so temperaturo merili v po dveh manjših avtomobilih, dveh avtomobilih srednjega razreda in v dveh enoprostorcih. Pri tem je temperatura volana in armaturne plošče v skrajnih primerih dosegla tudi 85 stopinj Celzija.
V ZDA v pregretih avtomobilih letno v povprečju umre 37 otrok, takšne primere smrti pa poznamo tudi v Evropi.