Čudež v Čilu: rešen že tretji rudar

Foto: Žurnal24 Florencio Avalos je prvi rudar, ki je prispel na površje. (Foto: Reuters) Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Mario Sepulveda, čilski rudarji, čile, reševanje Foto: Žurnal24 Mario Sepulveda, čilski rudarji, čile, reševanje Foto: Žurnal24 Gonzalez, reševalec, čilski rudarji Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 čilslki rudarji, kapsula Foto: Žurnal24 čilslki rudarji, kapsula Foto: Žurnal24 čile, reševanje, prvi rudar, komora Foto: Žurnal24 čile, reševanje, prvi rudar, komora Foto: Žurnal24 čile, reševanje, prvi rudar, komora Foto: Žurnal24 Florencio Avalos , čilski rudarji, rešitev Foto: Žurnal24 Florencio Avalos , čilski rudarji, rešitev Foto: Žurnal24 Florencio Avalos , čilski rudarji, rešitev Foto: Žurnal24 Florencio Avalos , čilski rudarji, rešitev Foto: Žurnal24 Florencio Avalos , čilski rudarji, rešitev
Čilski reševalci so na površje potegnili že tri izmed 33 rudarjev, Florencia Avalosa, Maria Sepulveda in Juana Illanesa. Vsi so bili dobre volje in tako sproščeni, kot da ne bi bili pod zemljo 68 dni.
Oglej si celoten članek

Svojci ujetih rudarjev so njegovo vrnitev na površje pozdravili z glasnim ploskanjem in vzklikanjem. Potek reševanja si preberite v tej povezavi.

Florencio Avalos je na površje prispel ob 5.12 po našem času in nemudoma objel sina in ženo ter navzoče reševalce in rudarje, preden so ga zdravniki odpeljali na pregled. Reševalna operacija se je nato nadaljevala, sicer malce drugače od napovedi.

Galerijo prvega reševanja si oglejte na tej povezavi.




Ob 6.10 je na površje prispel drugi rudar Maria Sepulveda. Takoj je objel svojo ženo in druge prisotne. Vsi so mu čestitali, Sepulveda pa je dejal, da mu največ pomeni to, da je spet na svobodi.

Čez dobro uro (7.12) pa so rešili že tretjega rudarja Juana Illanesa. Tudi ta ni mogel skriti veselja ob vrnitvi na svobodo.

Rudarji so od 5. avgusta ujeti v rudniku San Jose v puščavi Atacama, 500 kilometrov severno od čilske prestolnice Santiago de Chile. Od zunanjega sveta so bili povsem izolirani do 22. avgusta, nato pa so uspeli poslati sporočilo, da so še živi.

Še nikdar v zgodovini ni bil človek tako dolgo ujet na taki globini, reševalna akcija pa je najdaljša in najdražja v zgodovini rudniških nesreč.

Rudarje so ves čas oskrbovali z življenjskimi potrebščinami in jim pomagali preživeti dolge ure čakanja z raznimi zaposlitvami, omogočili pa so jim tudi redno komuniciranje s svojci.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.