Če so naši predniki opice, so naši še bolj oddaljeni predniki bitja po imenu lancelet. V tem bitju, ki je živelo že pred več kot 500 milijoni let, se je zgodila mutacija DNK, ki je prispevala k nastanku človeške vrste in mnogih drugih živalskih vrst. Tako za Discovery pojasnjuje profesorica naravoslovja s škotske Univerze Dundee Carol Mackintosh.
Dvojna vijačnica DNK, ki je naša osnova, je nastala z mutacijo genetskega materiala v lanceletu. Naše celice so zaradi mutacije tudi bolj povezane med seboj in med njimi lažje prehajajo informacije. Kot pravi Mackintosheva, človeške celice bolje obdelujejo informacije kot pametni telefoni.
A kjer je povezava, lahko pride tudi do prekinitve – takrat se pojavi bolezen, pojasnjuje Mackintosheva. Ravno na te "prekinitve" pa bo usmerjena nadaljnja raziskava Mackintosheve in njene skupine znanstvenikov. Prepričana je, da lahko s preučevanjem genetskih pojavov, ki so se zgodili v daljni preteklosti, bolje razumemo človeško in živalsko evolucijo in hkrati pojav bolezni.
Kot pravi Mackintosheva, sta tipični bolezni, ki nastaneta zaradi prekinitve "komunikacije" med celicami, rak in sladkorna bolezen.
Khm... brez znanstvenikov ne bi zdaj mi tukaj debatirali na intenetu, ne bi bilo tipkovnice, ne bi bilo elektrike, ne …
http://en.wikipedia.org/wiki/Mutation. Malo naključja, malo kakšnega sevanja, .... nastane napaka. Če je napak takšna, da omogoči nekomu prevlado v določenem trenutku, …
Čisto vsak znanstvenik, če je znanstvenik, bo zanikal obstoj boga. Oz. je verjeten, kot so nevidni leteči sloni. Ne vem, …