Omejevanje dostopa posameznikov do interneta je namreč člen v direktivi, ki je del telekomunikacijskega svežnja in je bil jabolko spora med obema institucijama.
Poslanci parlamenta so namreč predlagali dopolnilo k omenjenemu členu, s čimer so želeli preprečiti sporna določila francoske zakonodaje, po kateri bi poseben upravni organ po treh opozorilih lahko preprečil dostop do interneta posameznikom, ki so nezakonito snemali gradivo s spleta.
Spor so rešili tako, da so se dogovorili, da bo odklop možen le po temeljiti presoji in spoštovanju človekovih svoboščin in pravice do zasebnosti, posebej pa je tukaj izpostavljena pristojnost sodišč. Instituciji morata sedaj celoten telekomunikacijski sveženj potrditi brez dodatnih dopolnil, drugače bo morala Evropska komisija pripraviti novega.
Obeta se evropski telekomunikacijski organ
Med najpomembnejšimi reformami, ki jih prinaša telekomunikacijski sveženj, so med drugim pravica porabnikov, da v enem dnevu spremenijo fiksnega ali mobilnega operaterja in pri tem ohranijo staro telefonsko številko, zaščita posameznikov, ko gre za dostop do interneta, ustrezna kakovost temeljnih storitev, zaščita pred nezaželeno pošto in kršitvami osebnih podatkov, večja neodvisnost nacionalnih regulatorjev, uvedba skupine evropskih regulatorjev za telekomunikacije ter pospešitev dostopa državljanov EU do širokopasovnih storitev.