Želijo si tesnejše odnose z EU
Med tistimi, ki so na referendumu 23. junija leta 2016 glasovali za izstop, jih 18 odstotkov sedaj obžaluje svojo odločitev, razkriva raziskava družbe Deltapoll. Približno 80 odstotkov si želi, da bi Združeno kraljestvo v prihodnosti imelo tesnejše odnose z EU, pri čemer 43 odstotkov ljudi meni, da bi se država morala ponovno pridružiti uniji.
Raziskava, ki jo je v četrtek objavil Inštitut Tony Blair, izvedla pa družba Deltapoll, je bila opravljena v začetku junija, v njej pa je sodelovalo 1525 ljudi. Je del novega poročila inštituta, ki si prizadeva za krepitev odnosov med Združenim kraljestvom in EU po brexitu, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
Mladi večinoma nasprotujejo izstopu
Avtorja poročila Inštituta Tony Blair, Anton Spisak in Christos Tsoulakis opozarjata, da se stališča tistih, ki so glasovali na referendumu leta 2016, sicer niso bistveno spremenila. Na podatke njihove raziskave so namreč vplivala zlasti stališča anketirancev, starih med 18 in 24 let, ki leta 2016 niso glasovali, vendar v veliki meri nasprotujejo izstopu iz EU.
"Naša raziskava kaže, da večina britanske javnosti priznava, da brexit v sedanji obliki ne deluje, in si želi približati EU. Unija bo vedno naša ključna zaveznica in absurdno je, da ima blok globlje trgovinske povezave z Izraelom in Gruzijo, boljše medsebojno priznavanje standardov varnosti hrane s Kanado ter globlje mehanizme političnega sodelovanja z državami, kot sta Avstralija in Japonska," je opozoril Spisak.
Inštitut je tako v svojem poročilu predstavil več predlogov za krepitev odnosov z EU in med drugim pozval k uskladitvi predpisov na področju izmenjave blaga in trgovanja z emisijami.
Druga raziskava, ki jo je pred obletnico brexita objavil britanski think tank UK in a Changing Europe, medtem navaja, da je kar 75 odstotkov Britancev izgubilo zaupanje v politike, 74 odstotkov pa jih meni, da politiki delujejo bolj za lastne interese kot interese javnosti.
Kot pri nas zadnje volitve. Devetdeset odstotkov ne bi več volilo mr. Taubija!
Za EU pa velik plus! Nič več privelegijev za UK! EU je financirala relikt zgodovine, njihovo kraljevo družino in še …
Otočani so sila čuden in naiven folk. B.Johnson jim je povzročil nepopravljivo škodo in posledice.