Zaton igralniške industrije?

Foto: Žurnal24 (Foto: lccitylife.com)
Nevadski igralničarji dosegajo nadstandardne poslovne rezultate le ob posebnih priložnostih, ameriški igralničarji se srečujejo z vedno več omejitvami in težavami, medtem ko na Kitajskem Macau vse bolj raste.
Oglej si celoten članek

Poleg tega vse več ameriških igralničarjev tudi opušča svoje velikopotezne projekte. Ob vsem tem se vprašanje postavlja kar samo – je ameriška igralniška industrija v zatonu?

Kot smo že poročali, so v Nevadi februarja igralničarji zabeležili velik porast prihodkov, do katerega pa je prišlo zgolj zaradi tega, ker sta tokrat sovpadala ameriški SuperBowl in kitajsko novo leto. Pri tem se je še enkrat pokazala odvisnost ameriških igralničarjev od tujih turistov, medtem ko je še pred leti nevadske igralničarje hranil predvsem domači gost. Da je recesija zdaj močno prizadela tudi to panogo, je povsem jasno, vprašanje pa je, kdaj, če sploh, se bo ameriška igralniška industrija lahko pobrala.

Še pred nekaj leti so lastniki največjih igralnic kar tekmovali med seboj, kdo bo imel večji naslednji projekt, in medtem ko so na Macau svoje uresničili, v ZDA počasi odpovedujejo enega za drugim. Prejšnji teden se je tako Steve Wynn odpovedal projektu v Philadelphii, slab teden pred tem je Morgan Stanley oznanil, da se umika od gradnje megaigralnice v Atlantic Cityju, pred le nekaj dnevi pa je Pinnacle Entertainment oznanil, da z izgradnjo nove igralnice Sugarcane Bay v Louisiani ne bo nič.

Foto: Žurnal24

V nevarnosti pa niso le novi projekti, saj tudi nekateri hoteli in igralnice v samem središču Las Vegasa ne poslujejo tako dobro, kot bi želeli njihovi lastniki. Pred kratkim je tako moralo oznaniti bankrot podjetje Herbst Gaming Inc., ki se sicer ponaša s kar 15 igralnicami v Vegasu in okolici, kot vse kaže, pa bo po njihovih stopinjah kmalu šel tudi hotel zloglasne verige Hooters, ki se že zadnjih nekaj mesecev bori s solventnostnimi težavami.

Čeprav mnogi ne bodo šli tako daleč, da bodo zaprli svoja vrata, pa čaka številna lasvegaška podjetja obdobje sprememb in tranzicije, saj jih bo kar nekaj med njimi moralo začeti razmišljati o zategovanju pasov, če ne celo o dokapitalizacijah ali v ekstremnih primerih menjavah lastnikov.

Če sta se še pred leti v Las Vegasu cedila med in mleko, je dandanes teh dobrin v ameriški igralniški meki očitno vse manj, saj celotno mesto in regijo pokonci pravzaprav držijo le še tuji turisti in večji dogodki, kot je prvenstvo World Series of Poker, ki nekajkrat napolnijo to mesto in račune tamkajšnjih podjetij, medtem ko v preostanku leta vse te lokalne ustanove bolj ali manj le životarijo.

Zaton Las Vegasa je očitno tu, vprašanje pa je, ali se lahko ameriško gospodarstvo dovolj hitro pobere, da ga vnovič oživi, saj igralniški biser, kot je Vegas, ne more večno ostati priklopljen na aparate, ki ga zgolj ohranjajo pri življenju.

Če je država rešila avtomobilsko industrijo, bi seveda morala najti denar tudi za storitvene dejavnosti zvezne države Nevada, toda ali bo moralno čist, da ne rečemo čistunski, del države res pomagal "leglu razvrata" ali pa bodo raje pustili, da umre? Upajmo, da odgovora na to vprašanje nikoli ne bomo dobili.

 

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.