To danes čaka Primoža Rogliča na dirki po Italiji

Foto: Profimedia
Foto: Profimedia
Potem ko je rožnata majica na četrti etapi dirke po Italiji zamenjala lastnika, kaj podobnega ni za pričakovati na 171 kilometrov dolgi peti etapi od Atripalda do Salerna. V glavni vlogi bi namreč morali biti sprinterji, ki se znajdejo tudi na razgibanem terenu.
Oglej si celoten članek

Pred kolesarji letošnje dirke po Italiji je na sporedu peta etapa, ki bo tekmovalce na 171 kilometrih vodila od Atripalda do Salerna. Čeprav še zdaleč ne gre za položen teren, bo etapa  zelo zanimiva sprinterjem, potem ko so praktično vsi vzponi nagneteni v prvem delu etape, medtem ko je zadnjih 35 kilometrov povsem položnih.

Kolesarji se bodo sicer v prvih 70 kilometrih z nadmorske višine 269 metrov povzpeli tudi do 972 metrov, a večinoma ne gre za preveč strm teren. Tekmovalci se bodo sicer tekom pete etape povzpeli za skoraj 2500 višinskih metrov, a so vse najtežje ovire na sporedu že v prvem delu etape.

Teren tako nudi številne priložnosti za napad in mnogi kolesarji si bodo želeli sodelovati v pobegu. Toda na njihovo žalost je zadnjih 100 kilometrov precej enostavnih, medtem ko je zadnjih slabih 40 kilometrov povsem položnih.

Foto: Cyclingstage Trasa 5. etape Dirke po Italiji

Glede na to, da na dirki ni veliko pravih sprinterskih etap, je za pričakovati, da bodo ekipe z najmočnejšimi sprinterji nadzorovale potek etape ter brez težav ujele ubežnike pred zaključnim sprintom v Salernu.

Zadnjih sedem kilometrov etape bo potekalo na široki in ravni cesti ob Tirenskem morju, ki bi morala poskrbeti za pravi "kraljevski sprint" najboljših sprinterjev na dirki. Glede na to, da je prvi letošnji sprint pokvaril množični padec štiri kilometre pred ciljem, bi tokrat najverjetneje morali spremljati prvi pravi sprint glavnine letošnje dirke.

Potem ko je v San Salvu prepričljivo slavil domači matador Jonathan Milan, bi tokrat za največje tekmece mladega Italijana morali veljati Mads Pedersen, Michael Matthews, Kaden Groves, Pascal Ackermann, Fernando Gaviria, Arne Marit, Magnus Cort Nielsen, Alberto Dainese, Davide Ballerini, Mark Cavendish ...

Foto: Profimedia Jonathan Milan

Salerno je sicer v svoji zgodovini gostil deset ciljev etap dirke po Italiji, a je od zadnjega minilo že skoraj 30 let, potem ko je kot zadnji tu leta 1995 slavil Rolf Soerensen.

Potem ko je na četrti etapi prišlo do velikega pretresa v skupnem seštevku, ko je Remco Evenepoel namenoma prepustil rožnato majico mlademu Norvežanu Andreasu Leknessundu, tokrat ne gre za pričakovati večjih sprememb v skupnem seštevku.

Vodilni Leknesund, ki je postal prvi Norvežan po Knutu Knudsenu leta 1981, ki bo nosil majico vodilnega na Giru, ima pred Evenepoelom 28 sekund naskoka. Tretji je včerajšnji zmagovalec Aurelien Paret-Peintre s 30 sekundami zaostanka, četrti pa Portugalec Joao Almeida z natanko minuto zaostanka za Norvežanom. Naš šampion Primož Roglič na petem mestu zaostaja še za dodatnih 12 sekund.

dezurni@styria-media.si

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.