Olimpijske igre so se začele. Ilka Štuhec in Rok Marguč sta ponesla slovensko zastavo na pekinški stadion Ptičje gnezdo. Do 20. februarja se bodo športniki z vsega sveta borili za odličja na XXIV. zimskih olimpijskih igrah.
V boj za medalje se že v soboto podajajo slovenske smučarske skakalke, ki letos navdušujejo v svetovnem pokalu. Osvojene olimpijske medalje ne prinašajo le vpisa v zgodovino in niso zgolj krona dosežkov v športnikovem življenju. Dobitniki medalj so upravičeni tudi do nagrade za svoj izjemni dosežek.
Konec avgusta lani je vlada zvišala višino nagrad za izjemne uspehe športnikov. Po novem dobitniki olimpijskih medalj v individualnih športnih panogah za zlato medaljo dobijo nagrado v višini 55.000 evrov, za srebrno medaljo v višini 45.000 evrov in za tretje mesto v višini 38.000 evrov.
Za osvojitev medalje v ekipni konkurenci v individualnih športnih panogah posamezni član ekipe prejme nagrado v višini 75 odstotkov nagrade nagrade, določene za nosilce olimpijskih medalj v posamični konkurenci.
V kolektivnih športnih panogah ekipa za zlato medaljo prejme nagrado v višini 300.000 evrov, za srebrno medaljo v višini 240.000 evrov in za bronasto medaljo v višini 210.000 eurov
Nagrade prejmejo tudi trenerji. Trener oziroma trenerski tim ekipe, nosilke olimpijske medalje, prejme nagrado v višini 100 odstotkov vrednosti nagrade, ki pripada športniku v posamični konkurenci.
Pred lansko spremembo so bile nagrade bistveno nižje. Zlata olimpijska medalja je prinašala 31.120 evrov, srebrna 23.340 evrov in bronasta 15.560 evrov.
no ja.. a se kdaj kdo vpraša zakaj g. akrapovič ne more svojih vrhunskih prvoklasnih, olimpiskih prvakov tolk dobr nagradit …
Nagrada je simbolično vredna... .Vse kar šteje je na 1.mestu tvoje ime,1.mesto posamično in na koncu himna.