Slovenski dvojec na vrhu bundeslige

Leipzig po zmagi nad Freiburgom na vrhu bundeslige.

Red Bull Leipzig slovenskih nogometašev Benjamina Šeška in Kevina Kampla je v tekmi 8. kroga nemške lige premagal Freiburg s 3:1 in začasno skočil na vrh bundeslige. Do tega kroga vodilni Bayern bo igral v nedeljo v Bochumu.

Pred tem krogom sta bila Leipzig in Bayern na vrhu izenačena s po 17 točkami, obe ekipi sta kot zadnji v Nemčiji še brez poraza, Bavarci so bili prvi zaradi boljše razlike v zadetkih.

Vsaj do nedelje je zdaj z 20 točkami prvi Leipzig, ki pa je šele v drugem polčasu pokazal moč v obračunu s tretjim Freiburgom. Ta je povedel z zadetkom Ritsuja Doana v prvem polčasu. V drugem, domači so morali zaradi poškodbe namesto Petra Gulacsija v vrata poslati Maartena Vandevoordta, pa so začeli zadevati tudi domači. Willi Orban je iz bližine izenačil že v 47. minuti, za zmago pa sta nato zadela še Lutsharel Geertruida in Lois Openda.

Slovenska igralca v Leipzigu sta začela v prvi postavi, Šeško, ki je imel v prvem polčasu eno lepo priložnost, je igral do 65. minute, Kampl pa celo tekmo.

Spodrsnilo je Borussii Dortmund, ki je še na četrtem gostovanju v sezoni izgubila. Tokrat je bil z 2:1 boljši Augsburg, po hitrem vodstvu Porurcev v prvem delu je za preobrat z dvema goloma poskrbel Alexis Claude-Maurice (25., 50.).

Stuttgart je z 2:1, za zmago sta zadela El Bilal Toure in Deniz Undav, premagal novinca iz Kiela, ki tako še vedno čaka na prvo zmago v bundesligi.

Zvečer je prvak Bayer Leverksuen igral v Bremnu in zapravil priložnost, da bi z zmago po točkah ujel Bayern. Gostje so sicer povedli v 30. minuti z zadetkom Victorja Bonifaca, potem pa so domači v 74. in 77. minuti zadeli dvakrat; najprej Marvin Ducksch v nasprotnikovo mrežo, potem pa Felix Agu v lastno. A borbeni Bremenčani so prišli do točke z zadetkom Romana Schmida v 90. minuti. Bayer je zdaj s 15 točkami tretji, enak točkovni izkupiček ima tudi Freiburg.

V nedeljo bodo še tekme Bochum - Bayern München, Union Berlin - Eintracht Frankfurt in Heidenheim - Hoffenheim.

1. Leipzig                  8  6  2  0  14:3  20
 2. Bayern München           7  5  2  0  24:7  17
 3. Bayer Leverkusen         8  4  3  1  20:15 15
 4. Freiburg                 8  5  0  3  14:11 15
 5. Union Berlin             7  4  2  1   8:4  14
 6. Eintracht Frankfurt      7  4  1  2  15:11 13
 7. Borussia Dortmund        8  4  1  3  15:14 13
 8. Stuttgart                8  3  3  2  17:16 12