Slovenska kolonija na delu

Košarkarji nadaljujejo s sezono NBA. Na delu so bili vsi Slovenci, spet pa je bil najučinkovitejši Boštjan Nachbar. Njegov New Jersey je s 87:82 premagal Atlanto.

: Golden State 108:104

Trener moštva New Jersey Nets Lawrence Frank še naprej računa na usluge občasnega slovenskega reprezentanta Boštjana Nachbarja . Tokrat mu je namenil dobrih 23 minut, ta pa se mu je za zaupanje oddolžil s 7 točkami, tremi podajami in dvema asistencama. New Jersey je s 87:82 premagal Atlanto in dosegel tretjo zmago. Na svojem kontu ima še en poraz in je tako na drugem mestu Atlantske divizije. V dresu "mrežic" je spet blestel Richard Jefferson , ki je zaradi operacije desnega gležnja zamudil dobršen del lanske sezone. S 25 točkami je bil strelec tekme, poleg tega pa je v statistiko vpisal še tri skoke in podajo. V letošnji sezoni v povprečju dosega 25,8 točke ob 51,6-odstotno natančnost meta iz igre.

Richard Jefferson © Getty Images

New Jersey je na tekmi dvakrat pobegnil, a je Atlanta obakrat odgovorila. Tak scenarij se je prvič zgodil na koncu tretje četrtine, ko je na semaforju kazalo 69:57. Za povratek orlov so poskrbeli Childress , Johnson in Smith . Slednji je pet minut pred iztekom rednega dela zadel trojko za 77:75, nakar sta Carter in Wright dosegla delni izid 5:0 v korist New Jerseyja in povišala na 81:75. Režiser povratka Atlante je bil Johnson, ki je z uspešnim metom izza črte poskrbel za drugi povratek in 39.9 sekund pred koncem svoje moštvo vrnil v igro (85:82), a se gostiteljem do zadnjega sodnikovega piska ni več uspelo približati na več kot tri točke. New Jersey je imel priložnost, da zmago poviša, vendar je Johnson v zadnjih izdihljajih tekme zgrešil oba prosta meta (87:82). Carter še ni ujel prave forme. Dosegel je 12 točk, pri metu iz igre 6:16.

Saša Vujačič je na tekmi proti New Orleansu dosegel 5 točk. © Getty Images

Los Angeles Lakers Saše Vujačiča je s 104:1108 izgubil proti ekipi New Orleans Hornets . Vujačič je igral dobrih deset minut, v katerih dosegel 5 točk in dve podaji ter skok. Charlotte Primoža Brezca je s 83:115 klonil proti ekipi Phoenix Suns . Slovenec je začel v prvi peterki, odigral 5-35 minut tekme, v katerih je enkrat skočil za žogo. Raptorji iz Toronta, kjer si kruh služi Rašo Nesterovič , so s 85:112 izgubili proti moštvu Milwaukee Bucks . Rašo je v 5 minutah v statistiko vpisal dva skoka. Beno Udrih pa pri zmagi Sacramenta nad Seattlom (104:98) ni sodeloval.