Takšnim zamislim so doslej bili naklonjeni predvsem klubi v angleški Premier League in španski La Ligi, saj bi jim tekme v Združenih državah Amerike, Bližnjem vzhodu in Aziji prinesle dodaten zaslužek.
Nova delovna skupina naj bi preučila deset vidikov igranja tekem v tujini, na podlagi katerih bo sprejela končno odločitev. Slednja vključujejo odziv navijačev, uravnoteženost tekmovanja, enkratno ali kontinuirano igranje tekem v tujini in splošen vpliv na nogomet.
Številni najmočnejši evropski klubi so že zdaj igrali prijateljske tekme v tujini, pri čemer si predvsem ameriški izdajatelji televizijskih programov želijo, da bi v ZDA potekale tudi tekmovalne tekme, saj bi tako izkoristili naraščajočo popularnost najmočnejšega angleškega klubskega tekmovanja.
Pri vsem skupaj ni zanemarljivo niti dejstvo, da se španska La Liga nagiba k temu, da bi že prihodnje leto odigrala nekaj tekem v Severni Ameriki.
Tekme domačega prvenstva v tujini so doslej preprečevala interna pravila Fife, ki velevajo, da morajo biti tovrstne tekme odigrane v državi, v kateri je bilo tekmovanje ustanovljeno. Takšne pobude sicer niso nove, saj se je že leta 2008 pojavila ideja, da bi bile tekme Premier League odigrane v tujini, a je bil predlog tedaj zavrnjen s strani navijačev in tudi Fife ter Evropske nogometne zveze (Uefa).
Fifo naj bi sicer k omenjenemu dejstvu spodbudile zakonodajne spremembe v ZDA, poroča AFP. Predlog je v javnost prišel tik pred začetkom letnega kongresa Fife, ki se bo začel v petek v Bangkoku na Tajskem.
dezurni@styria-media.si
Dejstvo je da je nogomet kot šport že zdavnaj(bosmanovo pr.)izgubil svoj pomen.Gre se zgolj za denar in nič drugega.V nogometu …