Realova petarda Xerezu

Barcelona je v 3. kolu Primere division s 5:2 ugnala Atletico Madrid. Real Madrid bo igral šele v nedeljo zvečer proti Xerezu. Otoški dvoboj med Mallorco in Tenerifom je visoko dobila prva.

Aktualni evropski in španski prvak Barcelona tudi po treh kolih španske lige ostaja neporažen. Katalonci so tokrat na domačem igrišču s kar 5:2 odpravili Atlético Madrid, ki tako tone vse nižje. Klub iz španske prestolnice je namreč na predzadnjem mestu lestvice z le eno osvojeno točko. Da se Atléticu ne obeta prav nič dobrega na gostovanju na Camp Nouu je že v drugi minuti nakazal Zlatan Ibrahimović, ki je še tretjič v treh kolih zatresel mrežo nasprotnika. Že v 14 minuti je vodstvo na 2:0 povišal Leo Messi in začel svoj šov, ki je trajal vse do konca tekme. Do konca prvega polčasa pa so Katalonci še dvakrat zatresli mrežo Atlética. Tik pred koncem prvega dela je izid znižal Sergio Agüreo. V drugem polčasu so Katalonci nekoliko stopili s plina, tako da je Diego Forlan v 84. minuti izid znižal na 4:2. Deset minut kasneje pa je končni izid postavil kdo drug kot Messi. Z izjemno predstavo je na najboljši možni način proslavil podaljšanje pogodbe s klubom, na katerega je zdaj vezan do leta 2016. Po poročanju španskih medijev naj bi na sezono zaslužil nekje med 10 in 12 milijoni evrov, njegova odkupna klavzula pa je s s150 milijonov evrov zrasla na "marsovskih" 250 milijonov!

Največji tekmec Barcelone Real Madrid je v nedeljo zvečer gostil Xerez (5:0). Klub iz Andaluzije je v svoji premierni "laligaški" sezoni odšel na eno najtežjih gostovanj in če je bilo po golu Cristiana Ronalda v prvi minuti pričakovati kanonado, se le ta vse do konca tekme ni zgodila. Kljub temu se je po golu Jose Marie Gutija v 78. minuti začel desetminutni festival zadetkov, v katerega sta se vključila še Karim Benzema in Ruud van Nistelrooy. Nizozemec je za Real zaigral prvič po lanskem novembru in domače tekme proti Juventusu, zadnji gol v belem dresu pa je zabil istemu nasprotniku, 21. oktobra! Beli balet se je z izdatno zmago zaradi boljše gol razlike povzpel nad svoje velike katalonske rivale.