Piratski bunker odbil 36 madridskih naskokov

V nedeljo so bile odigrane štiri tekme v najmočnejši španski nogometni ligi.

Real Madrid je, zaradi covida-19 brez številnih članov prve ekipe, na domači zelenici prišel le do točke proti Cádizu (0:0) in končal niz sedmih ligaških zmag. "Beli balet" ima na vrhu šest točk prednosti pred Sevillo, ob odigrani tekmi več.

Madrid je imel 82-odstotno posest žoge, na vrata Jeremíasa Ledesme sprožil 36 strelov, od tega devet v okvir, a mreže domačini, tudi iz zelo ugodnih položajev, niso uspeli zatresti. Na drugi strani andaluzijski "pirati" niso zadeli okvirja domačega gola.

Video Neverjetno, kaj je Ivan Rakitić napravil Janu Oblaku

V dosedanjem poteku sezone odlični Real Betis je izgubil v Bilbau, Athletic je do treh točk prišel v izdihljajih srečanja (3:2). Že po šestih minutah je bilo 1:1, zabila sta Iñaki Williams in Juanmi. Andaluzijci so na začetku drugega dela povedli z udarcem Nabila Fekirja, v 72. minuti je še drugič zadel Williams in izenačil. Odločilni gol je v 89. minuti po podaji Oihana Sanceta dosegel Óscar de Marcos.

V Granadi so domači ugnali Mallorco (4:1), junak obračuna pa je bil 39-letni napadalec Jorge Molina, ki je zabil kar tri gole. S tem je postal najstarejši nogometaš s hat-trickom v La Ligi.

Getafe je pričakal Osasuno in po golu rezervista Daría Povede v sodnikovem dodatku prišel do sila pomembnih točk (1:0) v boju za obstanek.