Olimpija odprla leto z zmago proti eni najboljših ekip

Košarkarji Cedevite Olimpije so na današnji tekmi 13. kroga lige Aba v gosteh premagali Mego s 93:88 (28:29, 48:49, 72:70).

Cedevita Olimpija je novo koledarsko leto odprla z zmago. V srbski prestolnici je na kolena položila drugouvrščeno Mego ter dosegla svojo sedmo zmago na desetih tekmah v regionalni ligi.

Ljubljanska ekipa je sijajno odprla obračun v Novem Beogradu. Po sedmih minutah igre je vodila z 22:12, v končnici prve četrtine pa je popustila in domači zasedbi dovolila, da je prevzela pobudo ter jo le minuto in pol zatem prvič na dvoboju pahnila v zaostanek (22:23).

Začetek druge četrtine je bil preslikava prvega, po vodstvu s 40:31 pa so izbranci Jurice Golemca znova malce zaspali in tik pred odhodom na veliki odmor po dolgem času znova pogledali tekmecem v hrbet (48:49).

V drugi polovici tekme se je nadaljeval ogorčen boj za vsak košček igrišča. Večji del so bili v rezultatski prednosti izkušenejši zmaji, ki so dobre tri minute pred koncem povedli za devet točk (88:79), poldrugo minuto pred koncem dvoboja pa imeli tudi najvišjo prednost na tekmi (90:79).

Pri slovenski ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovita Kendrick Perry z 21 točkami, Jaka Blažič je 17 točkam dodal še sedem podaj.

Ljubljanska ekipa bo v prihodnjem krogu v soboto, 9. januarja, gostovala v Novem mestu.

* Dvorana Ranko Žeravica, brez gledalcev, sodniki: Hordov, Hadžić (oba Hrvaška), Jovčić (Srbija).
* Mega: Smith 13 (5:6), Petrušev 21 (2:4), Tepić 9, Momirov 10 (0:1), Simonović 21 (3:3), Cerovina 4 (2:3), Matković 2, Cazalon 8.
* Cedevita Olimpija: Perry 21, Hopkins 7, Murić 3, Blažič 17 (3:6), Brown 16, Jones 15, Dimec 4 (2:2), Rupnik 10 (2:3).
* Prosti meti: Mega 12:17, Cedevita Olimpija 7:11.
* Met za tri točke: Mega 10:28 (Petrušev 3, Momirov 2, Simonović 2, Cazalon 2, Tepić), Cedevita Olimpija 14:27 (Brown 4, Perry 3, Jones 3, Rupnik 2, Hopkins, Murić).
* Osebne napake: Mega 17, Cedevita Olimpija 24.