Nogometno poslastico odločil zadetek v 92. minuti

Bellingham junak Realove zmage na el clasicu.

Nogometaši Real Madrida so dobili 255. el clasico, veliki derbi španskega prvenstva proti Barceloni. Na stadionu Montjuic so zmagali z 2:1, oba zadetka pa je dosegel Anglež Jude Bellingham. Odločilnega v 92. minuti.

Real Madrid se je z deveto zmago vrnil na prvo mesto LaLige, Barcelona pa po prvem porazu v sezoni za njim zaostaja štiri točke.

V el clasicih Real Madrid zdaj vodi s 103:100 v zmagah, 52 tekem pa se je končalo z neodločenim izidom. Real Madrid je dosegel 425 golov, Barcelona pa 416.

Jude Bellingham - prvi zadetek je dosegel v 68. minuti s strelom s približno 25 metrov - je za Real Madrid na trinajstih tekmah dosegel prav toliko golov. Za Barcelono je bil tokrat v šesti minuti natančen Ilkay Gündogan.

Atletico Madrid Jana Oblaka, ki ob dveh tekmah manj na četrtem mestu za Barcelono zaostaja dve točki, bo tekmo 11. kroga igral v nedeljo zvečer, ko bo gostil zasedbo Alavesa.