Damien Comolli je bil po prihodu iz Tottenhama k Liverpoolu "kriv" za prihode Andyja Carrolla (42,4 milijona evrov), Luisa Suáreza (26,6), Stewarta Downinga (24,2), Jordana Hendersona (19,3), Charlieja Adama (10,9) in Joséja Enriqueja (6), več kot sto milijonov evrov vložka pa se je Redsom na igrišču povrnilo z zgolj osmim mestom na ligaški lestvici, kjer za 13 točk zaostajajo za Tottenhamom in Newcastlom Unitedom, ki se borita za četrto mesto in igranje v Ligi prvakov.
"Hvaležen sem, da sem dobil priložnost delati pri Liverpoolu, in vesel sem, da se od kluba poslavljam z odhodom v Francijo zaradi družinskih razlogov," je povedal Comolli, ki se je klubu novembra leta 2010 pridružil kot "direktor nogometne strategije", v športnega direktorja pa so ga preimenovali marca naslednje leto. "Klubu želim vse najboljše v prihodnosti," je še pristavil Comolli.
"Z njim sem imel fantastično delovno in osebno razmerje, odkar je prišel sem," je po objavi novice dejal trener Kenny Dalglish, tudi sam tarča mnogih kritik zaradi ene najslabših ligaških sezon v zgodovini kluba. "Razočaran sem, ampak zdi se, da v nogometu ni več presenečenj. Bil je v veliko pomoč pri prestopu vsakega igralca, ki smo ga kupili. Vsi, ki so prišli h klubu, so bili moja izbira."
Razen Enriqueja in Suáreza je večji del Liverpoolovih okrepitev le redko upravičil ogromen vložek, kjer prednjačita predvsem pregrešno draga angleška reprezentanta Carroll in Downing. Kljub klavrnemu osmemu mestu v Premier League je Liverpool v letošnji sezoni že osvojil ligaški pokal, v polfinalu pokala FA pa ga na Wembleyju čaka mestni obračun z Evertonom.
Pa so igralci res tako slabi? Poleg omenjenih Suareza in Enriqueja so tu Carroll, ki je večino resda razočaral, a …