"Kralj peska" Rafael Nadal je kljub kronični bolezni stopala slavil na peščenem grand slamu, kjer je v finalu v treh nizih odpravil Norvežana Casperja Ruuda in si priigral že 14. lovoriko na Roland Garrosu.
Španski tenisač, rekorder po številu osvojenih grand slamov (22), je turnir odigral s pomočjo anestetičnih injekcij, s katerimi so mu zdravniki uspešno zabrisali bolečino, ki je posledica Müller-Weissovega sindroma, redke in zelo boleče degenerativne bolezni, ki povzroča deformacijo kosti v stopalu.
Po zmagi je Španec dejal da se v prihodnosti tovrstnih praks nima več namena posluževati. "Verjetno ne," je na vprašanje, ali bi v takšnem zdravstvenem zaigral na kateremkoli drugem grand slamu, odvrnil 36-letnik.
Priznal je tudi, da je sam postopek neprijeten, boleč in dolgoročno nevzdržen, zato bo s strokovnjaki iskal drugo rešitev, ki bi mu omogočila nadaljevanje kariere.
Uporabo anestetičnih injekcij je v pogovoru za L'Equipe kritiziral francoski kolesar Guillaume Martin, ki se je v luči prepovedi uporabe igel v profesionalnem kolesarstvu, ki je veljavo stopila leta 2011, zavzel za standardizacijo pravil v vseh športnih panogah.
"Če bi to storil kolesar, bi ga vsi obtožili dopinga, četudi ne bi bilo prepovedano," je na dvojna merila opozoril Francoz in dodal: "To je posledica kulturnega ozadja našega športa in s kolesarstvom povezanih stereotipov."
"Če se ne motim, je tudi Zlatan Ibrahimović govoril o uporabi injekcij za koleno. Ljudje ju smatrajo za heroja, a v resnici gre za uporabo protibolečinskih sredstev, kar je zelo mejno početje. Medtem so zmagovalci v kolesarstvu, še posebej zmagovalec Toura, ves čas osumljeni sistematičnega dopinga."
Se strinjam s Francozom.
Google zdaj plačuje od 99 do 140 dolarjev na uro za spletno delo od doma. Moja zadnja plača je znašala …