Milan izpustil veliko priložnost

Foto: Žurnal24 Filippo Inzaghi in Ronaldinho sta rešila Milan. (Foto: Reuters) Foto: Žurnal24 ronaldinho Foto: Žurnal24 Zambrotta_milan Foto: Žurnal24 mancini Foto: Žurnal24 mancini Foto: Žurnal24 ronaldinho_inzaghi Foto: Žurnal24 inzaghi_ronaldinho Foto: Žurnal24 Leonardo je bil član brazilske reprezentance, ki je leta 1994 osvojila naslov sv Foto: Žurnal24 leonardo Foto: Žurnal24 ronaldinho Foto: Reuters Kje bo svojo športno pot nadaljeval Ronaldinho? (Foto: Reuters) Foto: Žurnal24 Filippo_inzaghi_clarence_seedorf_milan Foto: Žurnal24 Jose Mourinho Foto: Žurnal24 Milito – vsaj na prvi tekmi Bayernu ne bo povzročal preglavic. (Foto: Reuters) Foto: Žurnal24 Diego Milito Foto: Žurnal24 Diego Milito Foto: Žurnal24 Diego Milito Foto: Žurnal24 Luca Toni Aleksandar Lukovic Foto: Žurnal24 Luca Toni Foto: Žurnal24 Mirko Vucinic Cristian Zapata Foto: Žurnal24 Mirko Vucinic Simone Perrotta Jeremy Menez Foto: Žurnal24 Samuel Eto'o Foto: Žurnal24 Dejan Stankovic Mark Bresciano Foto: Žurnal24 Ricardo Faty Paolo Sammarco Foto: Žurnal24 Mirko Vucinic Foto: Žurnal24 Mirko Vucinic
AC Milan bi se z zmago nad Napolijem povzpel na sam vrh Serie A, toda črno-beli so pred domačimi gledalci zgolj remizirali. Sampdoria je ukanila Juventus.

V zadnji tekmi kola je Sampdoria na domačem igrišču z zadetkom Antonia Cassana premagala Juventus. AC Milan je izpustil neverjetno priložnost. V primeru zmage nad Napolijem bi se nemreč črnordeči povzpeli na sam vrh Serie A. Rezultat na San Siru je bil 1:1 in v vodstvu ostaja Inter.

Napoli je tekmo začel silovito, do vodstva pa je prišel že v 13. minuti, ko je Hugo Campagnero poslal žogo v nebranjeno mrežo Milana, po tem ko je domačega vratarja onesposobil kar njegov soigralec Massimo Oddo, ki je nepazljivo trčil vanj. Dan pa se je za rossonere še dodatno poslabšal, ko je z igrišča osšepal Alexandre Pato. Napoli je imel nato še nekaj zares lepih priložnosti, rezultat pa je v 26. minuti na 1:1, po podaji Ronaldinha, izenačil zimzeleni Filippo Inzaghi.

Chievo je pred svojimi navijači remiziral s Catanio, Bojan Jokič pa je v vrstah letečih oslov odigral vseh 90 minut. Končni rezultat je bil 1:1, oba gola pa sta padla v drugem polčasu. Domače je v 64. minuti v vodstvo popeljal Sergio Pelissier, izenačil pa je Argentinec Maxi Lopez.

Hat-trick Vučinića mimo Sarme
Ni veliko napadalcev, ki se lahko v Serie A pohvalijo s podatkom, da so na eni tekmi spravili kar tri žoge mimo Samirja Handanovića, a elitni družbi se lahko zdaj pridruži tudi črnogorski ostrostrelec Mirko Vučinić. Roma je na Stadiu Olimpicu vodila že z 2:0, a je prvi strelec Antonio Di Natale v 61. minuti izenačil za Udinese z 20. in 21. golom v sezoni. Nato je na sceno stopil Vučinić in "Sarmo" najprej premagal iz enajstmetrovke, kasneje pa še z enim zadetkom s katerim je dokončal svoj hat-trick in sinove volkulje še bolj približal vodilnemu dvojcu.