Messi: trije goli in 11-metrovka

Foto: Žurnal24 Lionel Messi Foto: Žurnal24 Cristiano Ronaldo Foto: Žurnal24 Cristiano Ronaldo Foto: Žurnal24 Cristiano Ronaldo Foto: Žurnal24 Ezequiel Garay Diego Castro Foto: Žurnal24 Gonzalo Higuain Alberto Lora Alberto Tomas Botia Foto: Žurnal24 Gonzalo Higuain Roberto Canella Foto: Žurnal24 Lionel Messi Foto: Žurnal24 Zlatan Ibrahimovic Foto: Žurnal24 Lionel Messi Foto: Žurnal24 Lionel Messi Maxwell Sergio Busquets Foto: Žurnal24 Lionel Messi Foto: Žurnal24 Lionel Messi Foto: Žurnal24 Rafael van der Vaart se bo preizkusil na angleških zelenicah. (Foto: Reuters)
Barcelona je v 27. kolu elitne španske lige dopustila Zaragozi, da je v nekaj minutah znižala prednost, a so nato evropski prvaki vseeno slavili s 4:2. Zanesljiva zmaga Valencie nad Almerio.

Barcelona je na gostovanju v Zaragozi dosegla zmago s 4:2. Zelo dolgo je kazalo, da bo to lahkotno slavje varovancev Pepa Guardiole. Argentinski mojster Leo Messi je namreč dosegel hat-trick - zadetke v 5., 66. in 78. minuti. Nato pa so udarili tudi domačini, in sicer zaporedoma preko Colunge v 85. in 89. minuti. Da evropski prvaki za točko niso trepetali do zadnjih minut, je poskrbela 11-metrovka, ki jo je priboril nihče drug kot Messi, izvedel pa Zlatan Ibrahimović v 90. minuti.

Mallorca se je z visoko zmago nad Atleticom iz Madrida uspela prebiti na četrto mesto La Lige, ki vodi v kvalifikacije za Ligo prvakov. Tekmo so bolje odprli domači, ki so v 12. minuti povedli prek Victorja. 13 minut kasneje je na 1:1 izenačil Urugvajec Diego Forlan, toda veselje gostov ni trajalo dolgo, saj je le nekaj trenutkov pozneje Mallorco do novega vodstva popeljal Artiz Aduriz. Tudi drugi polčas se ni začel po željah Atletica, kmalu po začetku drugega dela je namreč rdeči karton prejel Raul Garcia, za 3:1 pa je svojega vratarja nesrečno premagal Luis Perea. Četrti gol za Mallorco, ki je v letošnji La Ligi dosegla samo en domači poraz, je z neverjetnim volejem dosegel Felipe Mattioni.