Krka v zadnji četrtini zmogla le sedem točk

Foto: ABA/Nenad Živanović Mega Vizura Krka liga ABA Foto: ABA/Nenad Živanović Dejan Milojević Mega Vizura Krka liga ABA Foto: ABA/Nenad Živanović Varda Booker Mega Vizura Krka liga ABA Foto: ABA/Nenad Živanović Varda Booker Mega Vizura Krka liga ABA Foto: ABA/Nenad Živanović Miljenović Booker Mega Vizura Krka liga ABA Foto: ABA/Nenad Živanović Pavić Varda Mega Vizura Krka liga ABA Foto: ABA/Nenad Živanović Mega Vizura Krka liga ABA
Košarkarji Krke so zabeležili še drugi poraz na gostovanju, tokrat je bila v Smederevu boljša ekipa Mega Vizura (78:74). Prvi strelec Dolenjcev je bil Edo Murić.

Košarkarji Krke so doživeli drugi poraz v ligi ABA. Na gostovanju pri novincu v regionalnem tekmovanju, (Mega Vizura iz Beograda domače tekme igra v bližnjem Smederevu) so slabo zaključili tekmo in domov odpotovali z zaostankom štirih točk.

Novomeščani tako ostajajo pri dveh domačih zmagah proti Budućnosti ter Partizanu in dveh razočaranjih na gostovanjih; najprej ob visokem porazu s Cedevito, zdaj pa še proti ekipi, ki do tega kroga še ni okusila slasti zmage. To pomeni, da sta v ligi Aba le še dve ekipi z ničlo, Cedevita na vrhu s štirimi zmagami ter Union Olimpija na dnu, ki pred gostovanjem Crvene zvezde še ni zmagala.

Porazna zadnja četrtina

Krka je vlogo favorita uspešno opravičevala tri četrtine tekme - v 18. minuti je prišla do najvišje prednosti 47:39, v zadnjem delu igre pa je Mega Vizura ujela tekmeca in bila spretnejša v odločilnih trenutkih. Krka je v zadnjih desetih minutah dosegla le sedem točk, v zadnjih treh zgolj eno.

Dolenjce v naslednjih krogih čakata dve domači preizkušnji; naslednjo soboto proti Igokei in 2. novembra tik pred startom pokala eurochallenge z Zadrom.