Krka preplavila Poden

V 21. kolu lige Telemach je Krka zmagala v Škofji Loki, Zlatorog doma proti Šenčurju, Slovan pa je klonil v Šentjurju.

12. Šenčur 21

Košarkarji iz Škofje Loke so se dobro upirali favoriziranim Novomeščanom, čeprav je bila glede na razplet predzadnjega kroga tekma za Gorenjce praktično nepomembna, Krka pa se je po zmagi ljubljanskih Parkljev in uspehu v dvorani Poden na drugem mestu prvenstvene lestvice izenačila z Zasavjem.

Da so prišli po obe točki, so Dolenjci pokazali že v uvodu, ko so povedli za sedem točk (4:11), z delnim izidom 9:2 pa so nato spet povedli domači. V izenačenem nadaljevanju je imela Krka vseskozi nekaj točk naskoka, a si do odmora ni uspela ustvariti resnejše prednosti za nadaljevanje.

V drugem polčasu je Krka že v tretji četrtini povedla z 29:41 in 32:44, kar je bila tudi najvišja prednost na tekmi. Domači se niso predali in z delnim izidom 9:0 prišli na tri točke. Še pred zadnjim odmorom pa so si Dolenjci spet ustvarili nekaj naskoka, ki jih v napeti tekmi do konca niso več izpustili iz rok.