Katastrofalen evropski večer za Slovence

Ne posebej uspešen večer za Slovence v evropskih tekmovanjih.

Evropska liga

Slovenska nogometna reprezentanta Tomi Horvat in Jon Gorenc Stanković sta v 2. krogu evropske lige s svojim Sturmom v gosteh izgubila proti Feyenoordu z 0:6. Preostali Slovenci Tim Matavž, Nino Žugelj, Miha Zajc in Žan Karničnik niso igrali za svoje klube.

Zasedba iz Gradca, ki je v 1. krogu zmagala, se je na Nizozemskem hitro znašla v ogromnem zaostanku, saj je že v prvem polčasu dobila štiri gole, od tega je dva dosegel Iranec Alireza Jahanbakhsh, po enega pa Danilo in David Hancko. V drugem delu sta visoko zmago domačih potrdila Santiago Tomas Gimenez in Oussama Idrissi. Gorenc Stanković je igral v prvem polčasu, Horvat pa do 72. minute. V tej skupini F je še Midtjylland presenetil Lazio in ga premagal s 5:1. Zadelo je pet različnih nogometašev. Vse ekipe v skupini imajo po zmago in poraz.

V skupini E je Omonia brez Tima Matavža, ki ga ni bilo v kadru, gostovala pri Realu Sociedadu in izgubila z 1:2. Zmagoviti gol je v 80. minuti zabil Alexander Sorloth, ki bo z Norveško 24. septembra gostoval v Ljubljani na tekmi lige narodov. Na drugi tekmi te skupine je Šerif Tiraspol proti Manchester Unitedu izgubil z 0:2, Jadon Sancho v 17. in Cristiano Ronaldo v 39. minuti z bele pike sta bila strelca. Sociedad je pri dveh zmagah, United in Tiraspol imata po tri točke, Omonia pa je še brez.

Bodö/Glimt Nina Žuglja je z 2:1 premagal Zürich, medtem ko so drugo tekmo skupine A med Arsenalom in PSV preložili na 20. oktober. Začasno so Norvežani prvi s štirimi točkami, Londončani so pri treh, PSV pri eni in Švicarji pri ničli.

V skupini B je Miha Zajc s Fenerbahčejem gostoval pri Rennesu. Slovenec je, tako kot Žugelj, obsedel na klopi za rezervne igralce, njegova ekipa pa je igrala 2:2, potem ko je ob igralcu več v 92. minuti izenačila z enajstmetrovko Ennerja Valencie. Na drugi tekmi skupine je Dinamo Kijev z 0:1 izgubil proti AEK Larnaki, kar pomeni, da sta na vrhu s po štirimi točkami Rennes in Fenerbahče, eno manj ima Larnaka, Kijev pa je še brez.

V skupini C pa je Ludogorec Žana Karničnika, tega ni bilo v kadru za tekmo, in trenerja Anteja Šimundže gostoval pri Betisu ter izgubil z 2:3. Luiz Henrique in Joaquin sta zadela v prvem polčasu za domače, Kiril Despodov pa za goste. V drugem polčasu je najprej Sergio Canales povečal špansko prednost, Rick pa je postavil končni izid. Drugi obračun skupine med Romo in HJK Helsinki je dobila prva s 3:0, potem ko je od 14. minute igrala z igralcem več. Zadeli so Paulo Dybala, Lorenzo Pellegrini in Andrea Belotti. Betis vodi v skupini z dvema zmagama, po tri točke imata Roma in Ludogorec, Helsinki pa so še brez.

Konferenčna liga

Slovenski nogometni branilec Žiga Lipušček pa je po neodločenem izidu svjega RFS-a v 1. krogu tokrat v 2. krogu konferenčne lige na domačem igrišču izgubil proti ekipi Hearts z 0:2.

V skupini A je latvijska zasedba, ki je v prejšnjem krogu v gosteh prišla do točke pri Fiorentini, tokrat manj streljala od tekmeca, ki je dosegel po en zadetek v vsakem polčasu, drugega v 93. minuti prek Alana Forresta.

V tej skupini je italijanska zasedba iz Firenc danes gostovala v Istanbulu pri Basaksehirju in doživela nov udarec, saj so Turki zmagali s 3:0, dva zadetka je prispeval Serdar Gurler. Basaksehir je zdaj pri šestih točkah, Hearts pri treh, preostali ekipi pa imata po eno.

Slovan Bratislava, pri katerem spet ni bilo v kadru Žana Medveda, je v skupini H na gostovanju pri Pjuniku izgubil z 0:2. Žalgiris je na drugi tekmi skupine gostil Basel in izgubil z 0:1. Basel je pri šestih točkah, Pjunik pri treh, Žalgiris in Slovan pa pri eni.