Če kdo, potem ravno Roger Schmidt ve, kako iz Kevina Kampla izvleči najboljše predstave. Nekdanji trener Red Bull Salzburga je takoj po prihodu k Bayerju Leverkusnu navijal, da bi "farmacevti" s Solnograškega pripeljali še slovenskega reprezentanta.
A zaman - Kampl se je v odmevnem, a kasneje nesrečnem zimskem prestopu preselil k lokalni nasprotnici Borussii Dortmund, za katero je navijal kot otrok. Toda le nekaj mesecev kasneje se je Schmidtu želja le izpolnila, že v prvih minutah v novem dresu pa je 24-letni Solingenčan spomnil na svoje najboljše avstrijske trenutke.
Medtem, ko je pri BVB in tudi v slovenski reprezentanci nemalokrat prevzemal sebi ne tako ljube napadalne naloge, je že ob včerajšnji tekmi z BATE Borisovim v prvem krogu skupinskega dela Lige prvakov zaigral bližje zadnji vrsti in pomagal prenašati žogo.
Delal je vse - prekinjal akcije in začenjal nevarne napade, eden takih bi se tik pred premiernim golom Javierja Hernándeza moral spremeniti v zadetek, toda "farmacevtom" ni uspelo, je pa Kampl reči na svoje mesto s podajo Mehičanu za njegov prvenec postavil že v enem naslednjih napadov.
"Roger Schmidt je trener, ki je imel največji vpliv na mojo kariero. Brez igranja v Salzburgu se tako ne bi mogel razviti. Morda do tega prestopa nikoli niti ne bi prišlo," je pred tekmo hvaležno govoril Kampl.
O njegovi novi vlogi govorijo tudi najpogostejše kombinacije z včerajšnje tekme - med njimi najdemo podaje Kampla in levega bočnega branilca Wendella (16-krat), slovenski zvezdnik pa je veliko kombiniral tudi z osrednjim branilcem Kyriakosom Papadopoulosom in s pribočnikom v osrčju zvezne vrste Larsom Benderjem (tekmo je zapustil poškodovan, zamenjal ga je Christoph Kramer) skrbel za pripravo številnih akcij.
Kampl je zbral 93 dotikov z žogo in dobil 41,7 % vseh duelov, ustavil pa je tudi pet napadov Belorusov.
Kampl že na prvi tekmi v stari vlogi
Prvi znaki ob povratku 24-letnega reprezentanta v Leverkusen so zelo vzpodbudni pred odločilnima tekmama kvalifikacij za Euro 2016 proti Litvi in San Marinu.