Prvenstvo: 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009
Pokal: 2002, 2008, 2009, 2010
Liga NLB: 2007, 2008, 2009
Top 16 Evrolige: 2007, 2008, 2009, 2010
Četrtfinale Evrolige: 2009, 2010
Njegova zvitost, kar je nedvomno cenjena trenerska odlika, je bila vidna tudi na tekmi z Olimpijo. Načrtno je izvajal pritisk nad sodniki, tehnični napaki in izključitvi navkljub. Uspelo mu je: kriterij se je spremenil in ob jalovosti Olimpijine igre je Partizan iz Ljubljane brez težav odnesel točki. V intervjuju z Duletom si preberite, kako gleda na Olimpijo, Partizan, nekdanje igralce ...
Kaj vas je na tekmi z Olimpijo najbolj razbesnelo?
Zdelo se mi je, da pri sodnikih obstaja tendenca sojenja. Preveč trdo in pošteno delamo, da se z našo energijo, utrujenostjo in življenjem kdorkoli igra. Sicer pa se jezim na vseh tekmah, ne le v Ljubljani.
Kakšno je vaše mnenje o zmajih v letošnji sezoni?
Olimpija je na začetku sezone sestavila moštvo, ki je imelo dobre posameznike, a ni moglo postati dobra ekipa. Nato je nekaj igralcev odšlo in ostali so dobili več priložnosti. Zdaj pa je klub zapustilo preveč igralcev. Vzroki, zaradi katerih so odšli, kažejo na določene slabosti. Ni jim lahko. Vsekakor Olimpiji želim, da postane resen klub. Vedno rad pridem v Ljubljano, kjer gledalci navijajo pošteno, ne žalijo Partizana. Do Olimpije gojim simpatije.
Rad bi izpostavil, da se to ni zgodilo Zdovcu, ampak klubu.
Dvorana Pionir je za Partizana velika prednost. Menite, da bi utegnila za zmaje to postati tudi stožiška dvorana?
Olimpija mora počasi začeti graditi novo moštvo. Pripeljati igralce za toliko denarja, kolikor ga ima. Ko mi nekdo reče Slovenija, dobim pozitiven predznak, to pomeni resnost. Nekaj denarja zagotovo je in treba je napraviti moštvo v skladu s proračunom. Potrebno je potrpljenje. Čez noč ni mogoče narediti ničesar. Tudi veliko denarja ne more nadomestiti dolgih let dela. Kaj bo torej Ljubljani dvorana, če mesto ne bo imelo stabilnega kluba?
Pred nekaj leti Partizan ni tako briljiral kot v zadnjih sezonah. Verjetno ste bili zaradi tega precej pod pritiskom.
Veste, preden dobite pravico do napake … Pritiski so vedno, tudi zdaj jih je veliko. Pritisk delam tudi sam sebi.
Kaj je glavni razlog, da je Partizan hit sezone?
Mislim, da več delamo kot drugi in imamo večjo željo po zmagi.
Kakšni so finančni vidiki črno-belih?
Niso dobri.
Kako motivirate igralce kljub denarnim stiskam?
S krizo je položaj podoben povsod v klubih naše ravni. Igralci imajo neko gotovost, da bodo na koncu dobili vsa izplačila. Nimamo velikega proračuna, denar bo prišel bodisi s prodajo igralcev bodisi kako drugače. Vedo, da morajo počakati. Njihovi predhodniki so dobili vse.
Treba je imeti dobro osnovo domačih igralcev. Za domačega štejem na primer tudi Jana Veselyja. Če je tako, točno veste, kaj je treba pripeljati. Preveriti je treba tudi osebnost. Če je domača osnova zdrava, se je tujcem lahko vklopiti.
Kdo v Partizanu se ukvarja s tem? Izključno vi?
Nihče razen trenerja ne more izbirati igralcev. Imam pa pomoč – ljudi v štabu, v klubu in zunaj kluba. Slabo poznam Američane, a imam prijatelje, ki jih poznajo bolje. Že leta sem v košarki in imam svojo mrežo, s katero si pomagam. V njej so pametnejši ljudje kot jaz.
Izgubili ste štiri pomembne igralce, ki v novih klubih nimajo briljantnih sezon.
V Partizanu so bili navajeni določenega sistema, bili so zaščiteni. Zdaj potrebujejo čas za osamosvajanje, podporo. Odšli so mladi. Tudi Miloš Teodosić ni zablestel že v prvi sezoni v tujini.
"Kaj bo Ljubljani dvorana brez kluba?"
Rezultati Partizana v zadnjih letih tako v ligi NLB kot Evroligi so pomenljivo spričevalo Dušana Vujoševića. "Do Olimpije gojim simpatije," pravi srbski trener, ki je nad stanjem zmajev zgrožen.
Uspehi Vujoševića in Partizana
Duško Vujošević, ki je trener Partizana prvič postal pri rosnih 27 letih, se je na klop črno-belih tretjič usedel leta 2001 in z leti iz beograjskega kluba napravil rednega prišleka v Top 16 Evrolige in domala aboniranega osvajalca lige NLB, in to kljub rednih odhodom najboljših košarkarjev v tujino.