Derbi pripadel Trimu

Na zadnji tekmi 12. kola MIK 1. lige sta se spopadla Trimo in Slovan. Derbi četrto- in petouvrščenega moštva so za visokih 12 zadetkov dobili domači rokometaši.

Derbi četrto- in petouvrščene ekipe MIK 1. lige med Trimom in Slovanom so dobili Trebanjci. Dolenjci so bili v vodstvu večino tekme z izjemo prvih 10 minut, ko so prevladovali Ljubljančani. Prednost so si domači priborili predvsem po zaslugi agresivne obrambe 6:0, ki je pomenila previsok zid za goste. Ti so že v prvem delu izgubili kar osem žog – Trimo le eno -, kar je bila dobra osnova za številne protinapade.

Brata Skube sta v prvem delu skupaj dosegla deset zadetkov. Prednost šestih golov ob polčasu so Trebanjci v drugem delu še povečali. Končna prednost je ena najvišjih. Gostje so bili tudi precej živčni in tako je Rok Teržan po prekršku v napadu in ugovarjanju sodniku dobil tudi rdeči karton.

Celje PL
in Cimos Koper sta prišla do noviih lahkih zmag nad Preventom in Ormožem, medtem ko se je Gorenje znova pošteno namučilo proti očitno prerojenemu Merkurju. Veliko težav so jim povzročili že na tekmi prvega kola v Škofji Loki, ko sta se ekipi razšli brez zmagovalca. Na derbiju začelja sta se spopadla Ribnica in Krško, boljši so bili Krčani, ki so na koncu slavili z rezultatom 30:28. V nedeljo je na sporedu še obračun med Trimom in Slovanom.