Oestersund (Ž), sprint 7,5 km |
1. A. Henkel (NEM) 19:43,1 (0)
|
Pred odhodom naša največja adutinja Teja Gregorin je tako v streljanju stoje kot v streljanju leže zgrešila po en strel, kar je bilo preveč za uvrstitev med najboljših 30. "Edini dober del nastopa je bilo streljanje stoje, kjer sem pač zgrešila eno tarčo. Leže bi seveda morala zadeti vse, pa tudi tek se mi ni izšel povsem po željah. Letos bi tako kot Dijana rada končala vsaj eno tekmo z ničlo. V soboto bom poskusila napasti," je dejala Gregorinova, ki je končala na 32. mestu, tik za Andrejo Mali . Malijeva je zgrešila strel manj. Gregorinova pa ni pozabila pohvaliti niti uspeha svoje kolegice Grudiček Ravnikarjeve: "Čestitam ji. Pokazala je to, kar si je želela, saj je že včeraj dejala, da si želi ustreliti ničlo."
|
Nemke so tudi tokrat dokazale, da imajo izjemno reprezentanco. Čeprav na strelišču ni steklo niti Kati Wilhelm niti Kathrin Hitzer se je tokrat izkazala že prej omenjena Henklova, ki je hitro in z neverjetno natančnostjo opravila tudi z zadnjim streljanjem. Do cilja je tekla odlično in nobena izmed tekmic je ni več mogla prehiteti. Nemko je vseskozi ogrožala Rusinja Slepcova , ki pa je prav na zadnjem streljanju zgrešila odločilni strel in zanjo je bilo sanj o medaljah konec. Drugega mesta se je tako veselila izkušena Rusinja Albina Ahatova , ki se po nekoliko slabši sezoni očitno vrača med najboljše. Tretje mesto je nekoliko presenetljivo, vendar povsem zasluženo osvojila Ukrajinka Kvostenkova .
|
Bjoerndalen najhitrejši, a nenatančen
V moški konkurenci se je kar nekaj najboljših tekmovalcev na progo podalo takoj v začetku, saj so menili, da bodo imeli zaradi tega še najboljše pogoje, tako na progi kot na strelišču. Med drugimi je v prvi skupini nastopil tudi naš prvi predstavnik Klemen Bauer , ki je na prvi strelski nastop pritekel hitro, vendar mu na strelišču ni steklo. V ležečem
Oestersund (M), sprint 10 km |
1. M. Čudov (RUS) 15:51,3
(0)
|
Povsem drugačni boji so se odvijali v ospredju, kjer smo lahko spremljali napeto tekmo, v kateri sta prevladovali predvsem obe biatlonski velesili – Norveška in Nemčija . Bjoerndalen in njegovi sonarodnjaki so, tako kot praktično vsi najboljši Nemci, z odliko opravili prvo streljanje, tako da je bilo jasno, da bo o zmagovalcu odločalo drugo streljanje.
|
Nemci so se izkazali, tudi v drugo so odlično streljali, vendar nekoliko slabše tekli, tako da po najvišjih mestih niso mogli več poseči. Povsem drugače je s streljanjem opravil Ole-Einar Bjoerndalen , ki je zgrešil kar dva strela, vendar očitno popravil tekaško formo iz zadnjih tekem. Na progi je bil z naskokom najhitrejši, vendar mu tudi to ni pomagalo, da bi zmagal. Sicer je ob prihodu v cilj prevzel vodstvo, vendar je kmalu za njim v cilj prišel izkušeni Halvard Hanevold . Norvežan je prevzel vodstvo in vse je kazalo, da bo zmagal, saj so se napake najboljših na streliščih vrstile ena za drugo. Iz boja za zmago so tako eden za drugim izpadli Yarošenko, Kruglov, Čerezov, Šlesinger in Ferry. Rusi pa so tokrat iz rokava potegnili še zadnji adut. Maksim Čudov je streljal natančno, zgrešil ni niti enega strela, v teku pa je bil precej hitrejši kot Hanavald in se tako zasluženo veselil naslova svetovnega prvaka.