City ima po zmagi nad Arsenalom vse v svojih rokah

Manchester City si je z zmago nad neposrednim tekmecem tlakoval pot do novega naslova angleškega prvaka.

Osrednja tekma 33. kroga angleškega nogometnega prvenstva med kandidatoma za naslov prvaka, Manchester Cityjem in Arsenalom, se je končala z zmagoslavjem prvega s 4:1.

City je prvi polčas dobil z 2:0, lahko pa bi ga še z večjo razliko, če bi Erling Haaland izkoristil vse svoje priložnosti. Toda namesto njega sta mrežo tekmeca takrat tresla Kevin De Bruyne v sedmi minuti in John Stones ob koncu polčasa.

Foto: Epa Manchester City Arsenal V drugem polčasu je zmago domačinov potrdil De Bruyne z drugim golom na tekmi. Pri obeh teh je bil Haaland podajalec. Rob Holding je v 86. minuti zmanjšal zaostanek Arsenala, vendar je za izdatno zmago v sodniškem dodatku poskrbel prav Haaland, s 33 goli zanesljivo prvi strelec lige.

Londončani, ki so še četrto zaporedno tekmo ostali brez zmage, sicer na lestvici še vedno vodijo, a le še za dve točki, ob tem, da imajo še dve tekmi več.

Chelsea je še enkrat več razočaral svoje privržence in je izgubil z 0:2 proti Brentfordu. Ta je zdaj deveti, Chelsea pa šele 11. Bolje se je odrezal Liverpool, ki je na šestem mestu prehitel Tottenham, potem ko je z 2:1 slavil v gosteh pri West Hamu. Joel Matip je dosegel zmagoviti gol za rdeče v 67. minuti.

Zelo pomembno zmago v boju za obstanek pa je vpisal Nottingham Forest, ki je s 3:1 odpravil osmouvrščeni Brighton. Vsaj začasno je Forest na 17. mestu, ki zagotavlja obstanek v ligi, toda predvsem Leicester in Everton sta mu za petami.

V torek je Wolverhampton premagal Crystal Palace z 2:0, Aston Villa pa Fulham z 1:0. Leeds in Leicester sta se razšla z 1:1.

V četrtek bodo še tekme Everton - Newcastle, Southampton - Bournemouth in Tottenham - Manchester United.