Pri Delu so objavili daljši pogovor s predsednikom Evropske nogometne zveze Aleksandrom Čeferinom. Ta je med drugim spregovoril tudi o največjih težavah v zadnjem letu: o zamiku evropskega prvenstva in nenadni ustanovitvi superlige. Pri slednji ne razume položaja Reala, Barcelone in Juventusa, kjer še vedno trdijo, da to tekmovanje obstaja, a so se hkrati prijavili in se veselijo igranja v ligi prvakov. O kazni za trojico zdaj odloča disciplinska komisija, sam primera nima v rokah.
"Vrhunec izzivov je sledil v času, ko smo se ukvarjali z eurom in covidom, pojavila pa se je superliga. Ta šok zdaj popušča, toda še vedno nas skrbi zaradi eura. Vsi niso ukrotili pandemije. Dejansko sem na liniji 24 ur na dan in sedem dni na teden. Kličejo me med tekmami, tudi ob 23. uri ali pozneje, če se kaj zgodi. Kadar dobim klic zvečer, vnaprej vem, da ne bo nič dobrega," je v intervjuju za Delo izjavil Čeferin.
Stres odpravlja s športom in pravi, da je v izjemni formi, kar bo po njegovem ujezilo kar nekaj tviterašev. V večini Evrope je javno mnenje proti superligi, odločno so proti njem tudi politiki, nekoliko drugače je sicer v Sloveniji: "Tega nisem spremljal, povedali so mi šele, ko sem se pripeljal domov iz Švice. Ti ljudje so se že tolikokrat kompromitirali in osmešili, da je to neverjetno. Vsakič narobe napovejo določene stvari; čestitaš napačnemu ameriškemu predsedniku, grešiš tudi pozneje, … Pred tekmo Mure in Maribora sem na telefon dobil šalo, da je nek navijač iz Murske Sobote napisal: 'Upam, da je predsednik vlade že čestital Mariboru pred tekmo …' Meni je to smešno. Dejansko vse pove o njih in čisto nič o nas ostalih."
"Tudi več predsednikov vlad me je klicalo med nekajdnevnim projektom t. i. superlige. Poklicali so me, ponudili pomoč in me vprašali, kaj lahko storijo, da bi preprečili škodljiv projekt. Dva sta me vprašala, ali sem govoril tudi s predsednikom slovenske vlade. Ko sem odvrnil, da ne, sta se nasmejala. Moram priznati, da s politiki ne govorim o politiki, pač pa predvsem o nogometu. Politika ni moja stvar, odnose znotraj politike morajo urejati politiki. Dejstvo je le, da je mogoče nenavadno – ali pa tudi ne, po tem, kar vidimo –, da se je cela Evropa dvignila, tudi vsi politiki, razen ozka skupina sovražnih ljudi v Sloveniji," je še v zanimivem intervjuju, ki ga lahko preberete tudi na spletni strani Dela, dejal prvi mož evropskega nogometa.
Trump je dejansko zmagal tudi v drugo. Že pred njegovo prvo zmago je bila predvidena za predsednico Clintonova, toda volilna …
Za tak denar, ki ga služi in funkcija, ki jo upravlja, mu pa malo stresa že pritiče. ;)
Pa kaj je narobe s tem Ćefotom? Je on res toliko bolan al se še malo naredi? Da je napsihiran …