Baskovski romantik spet zabija

Foto: Žurnal24 Mikel Arteta Foto: Žurnal24 Mikel Arteta Steven Pienaar Foto: Žurnal24 Boaz Myhill Ayegbeni Yakubu Foto: Žurnal24 Mikel Arteta Foto: Žurnal24 Mikel Arteta Tom Cairney Richard Garcia Foto: Žurnal24 Tom Cairney Foto: Žurnal24 Phil Jagielka Amr Zaki

Your browser doesn’t support HTML5 video

Edina nedeljska tekma v Premier League se je zgodila na Goodison Parku, kamor je k Evertonu prišel Hull City. Dva gola Mikela Artete sta bila več kot dovolj za novo zmago in veselje modrega dela Liverpoola.

Skoraj eno leto se je po hudi poškodbi kolena vračal eden najboljših vezistov Premier League Mikel Arteta. Zdaj je dokončno nazaj in z njegovima prvima goloma po več kot letu dni je Everton doma zanesljivo premagal Hull City. Po tem, ko se je 22. februarja lani že po nekaj minutah igre pri Newcastlu Unitedu zgrudil od bolečin, je bila pred baskovskim mojstrom dolga pot proti okrevanju. Prve minute je odigral šele 23. januarja letos v pokalu FA, z dvema goloma pa je njegova vrnitev zdaj popolna.

V 17. minuti je Arteta zabil za 1:0, a je okus po njegovem prvem golu po več kot letu dni pokvarila zgrešena enajstmetrovka soigralca Ayegbenija Yakubuja le nekaj minut kasneje. Tom Cairney je za tigre, ki bi se s točko poslovili od mest izpada, za nameček še izenačil, a je Španec modre znova povedel v vodstvo. Avtogol Richarda Garcie in verjetno zadnji domači gol Landona Donovana, preden se vrne nazaj v LA Galaxy, sta na koncu presodila preslabim tigrom.

Scholesov 100. gol za zmago Uniteda
Manchester United
je z minimalno zmago mad Wolverhampton Wanderers s tekmo več prevzel vodstvo v angleški Premier League. Rdeči vragi, ki so igrali brez Wayna Rooneyja, so zdaj pri 63 točkah in imajo dve točki več od Chelseaja. Tekmo na Molineuxu je v 73. minuti odločil veteran Paul Scholes. To je bil njegov jubilejni 100. gol v premiershipu.

Arsenal je po domači zmagi s 3:1 nad Burnleyjem splezal na drugo mesto premierligaške lestvice. Topničarji so goste ugnali s 3:1. Mrežo Burnleyja je načel Cesc Fàbregas v 34. minuti. Za predzadnje moštvo lige je v 50. minuti izenačil David Nugent. Zadetek za zmago je v 60. minuti prispeval Theo Walcott, tri točke pa je potrdil Andrej Aršavin v sodniškem dodatku. Tako se je Arsenal prebil ob bok vodilnemu Chelseaju – obe moštvi imata po 61 točk –, ki srečanje pokala FA igra v nedeljo.