Američani dolgo lomili žilave Špance

Drugi četrtfinalni obračun se je razpletel po pričakovanjih.

Košarkarska reprezentanca ZDA je v drugem današnjem četrtfinalu olimpijskih iger v Tokiu premagala Španijo (95:81) in je za Slovenijo postala druga polfinalistka turnirja v dvorani Saitama. Američani so si zmago zagotovili v drugem polčasu, potem ko sta bili ekipi izenačeni prvih 20 minut.

Zmagaaaa! Uspeh Slovenije odmeva v ZDA, Cuban v slovenščini zelo kratek

Španci so prvim favoritom za zlato olimpijsko odličje v prvem polčasu povzročili obilico težav. Po prvi četrtini so ob slabšem metu Američanov vodili za dve točki, v začetku druge četrtine pa pobegnili kar na +11. To je predramilo Američane, ki so na krilih prvega svojega zvezdnika Kevina Duranta do konca polčasa izid z bolj agresivno igro na obeh koncih igrišča poravnali.

V uvodu drugega polčasa so Američani nadaljevali z naletom in ob več kot 50-odstotnem metu za tri točke hitro prišli do vodstva z dvomestnim številom točk, največ +15. A Španci se niso predali in pred zadnjimi 10 minutami zaostanek zmanjšali na šest točk. Kaj več kot to pa jim ni uspelo. V zadnjem delu so Američani držali varno prednost in se kot drugi uvrstili v polfinale.

Prvi strelec ZDA je bil z 29 točkami Kevin Durant, medtem ko je med Španci z borbenimi 38 točkami blestel Ricky Rubio.