Ačimović zadel, Austria remizirala

Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24
Sinoči se je igrala kopica tekem v Evropski ligi. Za Slovence je zanimiv podatek, da je za svojo Austrio v Donecku zadel Mile Ačimović. Zagrebški Dinamo je povozil škotski Hearts s 4:0.

Če so igrišče po sinočnji tekmi Evropske lige klavrnega razpoloženja zapuščali vijoličasti iz Maribora, pa se je veselil vsaj en Slovenec, ki nosi klubsko opremo vijoličaste barve. To je bil Mile Ačimović, ki je v boju za ligaški del Evropske lige z dunajsko Austrio gostoval v Donecku pri Interblockovem znancu Metalurgu. Ljubljančan je znova zaigral odlično in v osmi minuti popeljal Dunajčane v vodstvo, a je že v 17. minuti izenačil Sunday Ekeh. Zmaga se je vijoličastim kar ponujala, saj so znova povedli v 48. minuti, ko je ukrajinsko mrežo zatresel Mahmadou Diabang. Isti igralec pa je postal tudi tragični lik srečanja, saj je v razmiku ene minute, v 69. in 70. minuti, prejel dva rumena kartona, kar seveda pomeni predčasen odhod pod prho. Metalurg je nato stvar izkoristil v sodnikovem dodatku, ko je domačim remi zagotovil Velizar Dimitrov.

Navijači zagrebških modrih pa so v sredinem večeru prešerno slavili. Njihov Dinamo je namreč odpihnil škotski Hearts kar s 4:0 in je na pragu ligaškega tekmovanja. Zagrebčani so vse zadetke dosegli že do 60. minute. V šesti minuti je kanonado začel Mario Mandžukić, v 36. minuti je njegovo delo nadaljeval Dimitris Papadopulos, nato pa sta se med strelce vpisala še Ivan Vrdoljak v 56. in Igor Biščan v 60. minuti.